Hét tipp a költöztetés profi előkészületeihez (x)

Ahhoz, hogy a költöztetés hibamentes és gördülékeny legyen, szükségünk lesz egy profi partnerre. De mi magunk is számos dolgot megtehetünk előzetesen, hogy gond nélkül menjenek a dolgok.

A Servitius és Partnerei költöztetés jóvoltából hoztunk is rögtön hét olyan tippet, amit betartva sokkal könnyebb lesz az egész költözés. Nézzük is meg, hogy melyek ezek!

1. Figyelj a költöztetés és a bepakolás időzítésére!

Bár egy költöztetés akkor lesz igazán profi, ha megfelelő szakembereket találunk a feladatra, mi magunk is tehetünk az ügy érdekében. Több szempontból is fontos az időzítés.

Egyrészt a legjobbak a piacon előre be vannak táblázva, így ritkán tudnak SOS munkát vállalni. Részben pedig azért, mert az első lépés mindig a vagyontárgyaink előkészítése, becsomagolása. Ez pedig sok időt vehet igénybe.

Sokszor látni, hogy az utolsó egy-két napban szinte egész nap pakol a család, mert addig nem kezdtek még bele. Ez nem jó, mert a költözés napjára nagyon kimerültek leszünk, pedig gondolnunk kell még a kipakolásra is.

2. Haladjunk szobánként!

Nem kell mindent azonnal becsomagolnunk, haladjunk inkább szisztematikusan szobáról-szobára. Ezzel azt is elkerüljük, hogy keveredjenek a különböző holmik. Ami a fürdőből való, az nem fog a hálószoba dobozába kerülni, sem fordítva. Ez a kipakolásnál is nagyon jól fog jönni. Sok időt és energiát tudunk megspórolva ezzel.

3. Címkézzük a dobozokat!

Ezzel tudjuk azt biztosítani, hogy ránézünk egy dobozra, és rögtön tudjuk, mi található benne. Legyen rajta nagy betűkkel, hogy melyik helyiségből tartalmaz vagyontárgyakat.

Valamint azt is érdemes egy külön papíron vagy excel táblában vezetni, hogy mely dobozba mi van. Például az gyerekszoba 1-esben vannak a legók és a plüssök, míg a gyerekszoba 2-esben a kisautók és a kisvonatok. Ez nagy segítség lesz számunkra, ha valamit keresnénk és sürgős lenne.

4. Ami nem kell, attól szabaduljunk meg!

Számos olyan holmink lehet, melyre igazából már nincs szükségünk. A legjobb lehetőség épp egy költözés, amikor megszabadulhatunk mindettől. Elajándékozhatjuk családon belül vagy rászorulóknak, de feltehetjük akár internetre is, amit el akarunk adni, sőt, akár garázsvásárt is tarthatunk. A lényeg, hogy csak azt pakoljuk el, amire valóban szükségünk van.

5. Legyen ütemterv, időkerettel!

Előre tervezzük meg, hogy milyen ütemben haladunk a bepakolással, így biztos nem fogunk kicsúszni az időből, és kényelmesen végzünk a feladatainkkal.

6. A dobozok kerüljenek a helyükre!

Az új helyen már eleve úgy pakoljunk le, hogy a megfelelő dobozok a megfelelő helyiségbe kerüljenek. Az első nap csak azokat csomagoljuk ki, melyekre valóban szükségünk van az evéshez, alváshoz, tisztálkodáshoz, a többi ráér másnap is.

7. Tudatos kipakolás

Ahogy az összecsomagolásnál, úgy a kipakolásnál is legyünk tudatosak! Határozzuk meg, hogy mely napokon mely helyiségekkel kell végezzünk! Így lesz egy ütemtervünk, és nem fogunk még fél év múlva is dobozokból élni.

Ha a fenti tippeket betartjuk, akkor sokkal könnyebb lesz a költözés, sokkal gördülékenyebb lesz az új lakásunk belakása is.