A 4iG Nyrt. 100 százalékos tulajdonába került a DIGI Távközlési Szolgáltató Kft., és három leányvállalata, miután hétfőn lezajlott a tavaly márciusban bejelentett tranzakció pénzügyi zárása – közölte a 4iG az MTI-vel. A tranzakció értéke 625 millió euró, amely az elmúlt évek egyik legnagyobb magyarországi vállalatfelvásárlása.
A közlemény szerint a tulajdonosváltással távoznak a társaság menedzsmentjéből és felügyelőbizottságaiból a RCS & RDS médiakonszern vezetői. A DIGI operatív irányításával és ügyvezetői feladataival Papp-Gerlei Gyöngyvért bízták meg, aki az Antenna Hungáriától érkezik a távközlési és médiacsoport élére. A 4iG jövőbeli célja, hogy növelje a DIGI előfizetői bázisát a lakossági és az üzleti előfizetők körében, bővítse a társaság magyarországi hálózatát és szolgáltatásait. A tranzakció pénzügyi zárását követően a DIGI és leányvállalatai – az Invitel Zrt., a DIGI Infrastruktúra Zrt., és az i-TV Zrt. – a 4iG csoport 100 százalékos tulajdonába kerültek.
Közölték: a 4iG az állammal kötött stratégiai megállapodása értelmében 2022 első negyedévében az Antenna Hungária Zrt.-be apportálja hazai és nyugat-balkáni telekommunikációs érdekeltségeit, ezzel a 4iG többségi tulajdont szerez az AH-ban. A 4iG a sikeres DIGI akvizícióval és Antenna Hungária tranzakcióval a legnagyobb telekommunikációs vállalatok közé lép Magyarországon, illetve egy új, budapesti központtal működő regionális távközlési csoportot hoz létre – áll a közleményben.
Egyben idézik Jászai Gellértet, a 4iG Nyrt. elnök-vezérigazgatóját, aki kiemelte: új telekommunikációs csoport születik, az Invitech, a DIGI, az Antenna Hungária és az AH NET üzleti portfóliója, valamint a vállalatok magas minőségű infrastruktúrája és szakembergárdája kiválóan kiegészítik majd egymást, ez új növekedési pályára állítja a cégcsoportot.
Papp-Gerlei Gyöngyvér, a DIGI Távközlési Kft. frissen kinevezett ügyvezető igazgatója közölte, hogy keresik a szorosabb együttműködési lehetőségeket magyarországi és nemzetközi médiaszolgáltató társasságokkal, már rövid távon bővíteni szeretnék a DIGI online műsorkínálatát exkluzív tartalmakkal, amelyek kizárólag a DIGI előfizetői számára lennének elérhetőek. Emellett új üzleti filozófiát terveznek meghonosítani a cégcsoportnál, amely kiszámítható és tervezhető együttműködést biztosít stratégiai partnereik számára – mondta.
A DIGI országszerte több mint 1,1 millió előfizetőt szolgál ki, és több mint 2,5 millió előfizetéssel (RGU) rendelkezik. A DIGI által üzemeltetett hálózatok többsége fejlett száloptikás technológián alapul. A DIGI Csoport magyarországi alkalmazottainak száma meghaladja a 2700-at. Az elmúlt évben magyarországi érdekeltségeinek konszolidált árbevétele 70 milliárd forint volt, korrigált EBITDA-ja pedig elérte a 19 milliárd forintot. A DIGI 61, míg leányvállalata, az Invitel további 16 ügyfélszolgálati irodával rendelkezik Magyarország nagyobb városaiban. A 4iG a BÉT prémium kategóriás kibocsátója. Az elmúlt egy évben a társaság papírjának legmagasabb ára 1134 forint, a legalacsonyabb 588 forint volt a magyar értékpapírpiacon.
A közleményből és az MTI híréből kimaradt, hogy hatósági engedélyek, versenyhatósági engedélyek beszerzése nélkül lehetett a 4iG-é a DIGI, miután december 21-én Orbán Viktor aláírásával a kormány nemzetstratégiai jelentőségűnek minősítette a felvásárlást. November 30-án, a megállapodás véglegesítésekor Jászai Gellérték (Mészáros Lőrinc korábbi üzlettársa) a felek még arról számoltak be, hogy az ügylet 2022 januárjában, a hatósági eljárásokat követően zárulhat, ám a nemzetstratégiai jelentőségűvé emelésnek köszönhetően ez igencsak felgyorsult – írta a Média1.
Az Antenna Hungária Zrt.-t 2014. május 30-án zárult tranzakcióval vásárolta vissza az állam.