Webtárhelyek nyomában (x)

A Joomla olyan keretrendszer, ami segítségével sok időt megspórolhat magának az ember, ha minőségi honlapot szeretne készíteni és üzemeltetni. A legnagyobb riválisai a WordPress és a Drupal, amelyek hasonló szolgáltatást nyújtanak.

Ezekre az ingyenes keretrendszerekre milliónyi weboldalt húztak már fel szerte a nagyvilágban. Előnyük, hogy grafikus admin felülettel rendelkeznek, a sablonok segítségével pedig minimális alapismeretekkel is tetszetős és jól funkcionáló weboldalakat lehet létrehozni. Jó hír, hogy aztán a későbbiek során egy alap Joomla weboldal egyszerűen szerkeszthető, könnyedén lehet új menüpontokat, új cikkeket felvinni a rendszerbe, nem kell hozzá webprogramozót keresni.

Mit érdemes tudni a Joomláról?

A Joomla CMS teljes mértékig magyar nyelvű, ráadásul a Softaculous alkalmazással könnyedén telepíthető néhány kattintással. Érdemes eleve Joomla tárhelyet választani, az AB Plusz kínálatában ilyet is találsz. Így egyszerűbb dolgod lesz, ha ezt a telepítőt használod, egy sor dolog beállítását megúszhatod.

A Joomlára optimalizált tárhely nagy előnye továbbá, hogy eleve erre a keretrendszerre lett optimalizálva. Nem érdemes véka alá rejteni azt a tényt, hogy mivel a Joomla rendkívül felkapott keretrendszer, ezért aztán a rosszindulatú személyek is előszeretettel támadják az ilyen honlapokat. A CXS FTP és WEB védelem segítségével azonban kivédhető a támadások 99%-a, így megelőzhető az, hogy illetéktelenek hatoljanak be az oldal admin felületére.

Mit tartalmaz egy Joomla tárhely?

Mint ahogyan általában az a tárhelyek esetében lenni szokott, az AB Plusz is több különböző méretű Joomla tárhelyet kínál ügyfelei számára. Abban megegyeznek a csomagok, hogy mindegyikhez jár korlátlan addon domain a tárhelyen, továbbá korlátlan mysql és e-mail-cím is.

Mint az már korábban említésre került, a tárhely Joomla rendszerre optimalizálva kerül átadásra az ügyfél számára. A cpanel tárhelykezelő magyar nyelvű, felhasználóbarát, így igazán könnyű eligazodni rajta még annak is, akinek nincs túl nagy tapasztalata ezen a téren.

Az alapvető különbség az SSD tárhely mérete. Létezik 2 GB-os, de akárt 20 GB-os is, na és persze ezek között azért van átmenet.

Régi tárhelyszolgáltatódat is lecserélheted

Ha nem új honlapot készítesz, és már vásároltál tárhelyet, akkor is van lehetőséged lecserélni azt. Az átregisztrálás nem egy komplex folyamat. Ki kell választanod, hogy melyik Joomla csomagot szeretnéd megrendelni, ezt követően pedig a megrendelés gombra kell klikkelned.

A már létező weboldal domainnevét és a számlázási adatokat kell megadnod, majd a számla átvételét követően az azon szereplő összeget mielőbb célszerű kifizetni. Ezután már meg is kezdheted a weboldal kapcsán szükséges információk és egységek átállítását, na és persze az e-mail-cím aktiválását se felejtsd el. Ha ezzel megvagy, jelezheted az AB Plusz csapata számára e-mailben, hogy megkezdhetik az átregisztrálást!