Az orosz mellett a Pfizer–BioNTech vakcináját is akarja Szerbia

Az orosz mellett a Pfizer–BioNTech vakcináját is akarja Szerbia

A német Biontech gyógyszergyártó központja Mainzban 2020. november 9-én. A Biontech és az amerikai Pfizer közös közleménye szerint kilencven százalékban hatásos lehet az általuk kifejlesztett kísérleti oltóanyag a koronavírus ellen, miután befejezték a vakcinával végzett klinikai kísérletek utolsó, harmadik fázisát. Azonban felhívják a figyelmet, hogy ez nem jelenti még azt, hogy küszöbön áll a vakcina tömeges, kereskedelmi forgalmazása (Fotó: MTI/AP/DPA/Arne Dedert)

Támogassa a Magyar Hangot!

Legyen Ön is előfizetőnk, rendelje házhoz a Magyar Hangot! Ha más módon támogatná a lapot ebben a nehéz helyzetben, azt is megteheti (PayPal és bankkártya is)! Köszönjük! ELŐFIZETEK

Kezdeményezték a Pfizer és a BioNTech vállalatok által az új típusú koronavírus ellen közösen kifejlesztett oltóanyag forgalmazását Szerbiában, így az orosz Szputnyik V koronavírus-vakcina mellett az amerikai és német vállalat együttműködésével létrejött oltóanyag is elérhetővé válna az országban.

Szerbia a héten húsz adag orosz vakcinát kap Moszkvától laboratóriumi tesztelésre, Ana Brnabic miniszterelnök pedig a napokban felhívta a figyelmet arra, a kormány azt szeretné, hogy állampolgárok mihamarabb hozzáférjenek a koronavírus elleni oltóanyaghoz, ugyanakkor ne csak egyféle vakcina álljon rendelkezésükre, hanem tudjanak választani.

A regisztrált fertőzöttek száma csütörtökre Szerbiában 7919-cel 191 356-ra, Koszovóban 555-tel 40 672-re, Észak-Macedóniában 946-tal 63 894-re, Montenegróban 502-vel 36 351-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 1293-mal 90 379-re emelkedett.

A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában 52-vel 1704-re, Koszovóban 14-gyel 1040-re, Észak-Macedóniában 33-mal 1825-re, Montenegróban hattal 510-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 46-tal 2773-ra nőtt.

(MTI)