A kötelező influenzaoltás ellen tüntettek Bostonban
Massachusetts szövetségi törvényhozási épülete, egyben az állam kormányzójának is székhelye Bostonban (Fotó: AbhiSuryawanshi/Wikipedia)

Körülbelül ezer ember tüntetett a gyerekek és a diákok számára kötelezővé tett influenzaoltás ellen helyi idő szerint vasárnap az egyesült államokbeli Bostonban, írja tudósításában az MTI. Az oltás kötelezővé tételét Charles Baker, Massachusetts állam kormányzója rendelte el, s döntését azzal indokolta, hogy így enyhíthetők a koronavírusos fertőzés tünetei és következményei is.

A védőoltás hathónapos kortól lesz kötelező. Felmentést azok kaphatnak, akik orvosilag igazolják az oltás ellenjavallatait, lelkiismereti okokból nem oltatják be magukat, otthon tanulnak, vagy az iskolájuk teljes egészében internetes oktatásra állt át. A kormányzói hivatal elé vonult, maszk nélküli demonstrálók az egyéni szabadságjogaik csorbítását vetették Baker szemére. Sok szülő és orvos is részt vett a megmozduláson. A tiltakozók közül többen úgy vélekedtek, hogy a kötelezően elrendelt vakcina nem biztonságos, nem hatékony és nem is szükséges.

Jakab Ferenc: Komoly következményekkel járhat, hogy nő a járványtagadók tábora
Magyar Hang

Jakab Ferenc: Komoly következményekkel járhat, hogy nő a járványtagadók tábora

A pécsi virológus szerint nem látszik, hogy változott volna a vírus, azért van kevesebb halott, mert most inkább fiatalabbak fertőződnek meg.

Több amerikai egészségügyi vezető, köztük Robert Redfield, az atlantai járványügyi központ, a CDC igazgatója már korábban arra bíztatta az embereket, hogy oltassák be magukat influenza ellen. Redfield azonban nem szorgalmazta az oltás kötelezővé tételét. Szakértők szerint az Egyesült Államok – az oltásellenes mozgalmak előretörése ellenére is – egyike a világ azon országainak, ahol a legtöbben oltatják be magukat influenza ellen.