Szlovéniában tüntetnek, mert Orbán-közeli befektetők szerezhetnek meg egy turisztikai céget
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Janez Jansa szlovén miniszterelnök (j) fogadja a visegrádi csoport (V4) és a szlovén kormányfõ csúcsértekezletére érkezõ Orbán Viktor kormányfõt Ljubljanában 2021. július 9-én (Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher)

Piros-fehér-zöld színekkel tiltakoztak a minap Ljubljana mellett más szlovén városokban is az ellen, hogy egy nagy múltú szlovén idegenforgalmi lánc magyar kezekbe kerülhet – olvasható az Euronews cikkében.

A hírek szerint a szlovén fővároson kívül négy másik városban is tömegek mentek az utcára, hogy tiltakozzanak a nagy múltú Száva-csoport – amely számos hotelt működtet az országban – magyar kezekbe jutása ellen.

Kormányzati milliárdokból épül a tokaji luxusszálloda
Magyar Hang

Kormányzati milliárdokból épül a tokaji luxusszálloda

Háromezer négyzetméteren alakítják át a tájat egy épülő szálloda kedvéért.

A demonstrálók a szlovén törvényhozás épületét is magyar nemzeti színekkel világították ki, hogy ezzel is kifejezzék nemtetszésüket, mert a jelek szerint a szlovén kormánynak esze ágában sincs megakadályozni, hogy a hotellánc NER-közeli kezekbe kerüljön.

A hírek szerint ugyanis a Száva-csoportot névlegesen a budapesti Atlantis Property fogja megvásárolni. Ennek vezetője Komonczi Zsolt, aki több üzletben, például egy visegrádi hotelberuházásban és egy budapesti szállodafejlesztésben is kapcsolódik Tiborcz Istvánhoz, Orbán Viktor vejéhez. Komonczi régi üzlettársa Szivek Norbertnek, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő korábbi vezetőjének is.

A cikk szerint a cégcsoport 43 százalékos részesedésének vásárlását a Diófa magyar ingatlanalap finanszírozhatja, amelynek tulajdonosa az egyik leggazdagabb magyar: „Jellinek Dániel szorosan kötődik Janez Janša politikai szövetségesének, az Orbán Viktor vezette kormányzó Fidesznek az üzleti hálózatához” – olvasható a tüntetés kapcsán kiadott közleményben.

A cikkből az derül ki, hogy Jellinek korábban Tiborcz István részesedését vásárolta meg az Appeninn ingatlancégben, de az Indoteken keresztül a Budapest Airport visszavásárlásában is részt vehet. Ezen kívül számos turisztikai beruházásban érdekelt.

A tüntetők azt is nehezményezik, hogy a jelenlegi amerikai tulajdonos kiszállásával a szlovén kormány nem akarja bevásárolni magát a hotelláncba, sőt még kisebbségi tulajdonát is odaadná a magyar felvásárlónak.

Repülőteret 1600 milliárdért
Bodacz Péter

Repülőteret 1600 milliárdért

Ferihegy visszavásárlása a rendszerváltás utáni Magyarország legnagyobb léptékű államosítása lesz, ha a jelenleg ismert formában valósul meg.

A Száva érdekeltségei közé tartozik egyébként három muravidéki termálfürdő, több tengerparti nyaralóhely, összesen 18 szálloda, öt apartmankomplexum, négy kemping és két luxuskemping is.