
Elítélése után egy százalékpontot ugyan veszített népszerűségéből Marine Le Pen, de közben mégis az első helyre emelkedett. A Le Point és a Cluster17 közös felmérése eközben François Bayrou miniszterelnök kedveltségének erős zuhanását mutatja: hat százalékpontot veszítve 19-en áll, ez mindössze a 26. helyhez elég számára.
Marine Le Pen 33 százalékon áll, míg a Nemzeti Tömörülés elnöke, Jordan Bardella 30 százalékon és az ötödik helyen. A közvélemény-kutató intézet tanulmányi igazgatója, Stéphane Fournier szerint Le Pen támogatói egyértelműen úgy látják, hogy a politikussal szembeni, közügyektől való eltiltással is járó ítélet túl szigorú és indokolatlan. Jean-Marie Le Pen lánya és pártja egyébként régóta felülmúlja népszerűségben a politikai osztály többi tagját, a mostani megmaradó kedveltség pedig mutatja, hogy elkötelezett szavazói készek minden körülmények között támogatni őt.
Fournier szerint a Le Pen-ítélet miatti düh állhat amögött is, hogy más jobboldali politikusok népszerűsége szintén emelkedett. Éric Zemmour kedveltsége négy, Éric Ciottié pedig egy százalékot emelkedett, és a lista 22. helyén debütált a Marine Le Penhez hű Jean-Philippe Tanguy is.
Emmanuel Macron két százalékpontot veszített, ő jelenleg a 21-en áll. A politikai közép általában is nagyot zuhant, Bayrou eredményében az elemző szerint benne lehetnek még a Bétharram-ügy utóhatásai, ahogy a konstans politikai tétlenség is. Gabriel Attal négy, Michel Barnier szintén négy, Yaël Braun Pivet pedig három százalékot veszített. Macron eredményében benne lehet az is, hogy a belpolitika helyett mostanában inkább a nemzetközi történések kötik le a figyelmét.
Az említett ügy a Notre-Dame-de-Bétharram katolikus intézményben évtizedeken keresztül büntetlenül zajló szexuális visszaéléseket érinti, a történteket nemrég tárta fel a Mediapart. A paui ügyészség több mint száz feljelentést vizsgált, nemi erőszakról és zaklatásról is szólnak a vádak, a miniszterelnököt pedig most azzal vádolják, hogy már jóval korábban, a kilencvenes években is tudott a vádakról, mégsem tett semmit. Bayrou, aki korábban oktatási miniszter volt, tagadja, hogy így lett volna. Február közepén három férfit vettek őrizetbe Franciaországban, az érintettek a bűncselekményeket 1957 és 2004 között követték el. A gyanúsítottak ennek megfelelően több generációból kerülnek ki, 1931 és 1965 között születtek.
A Horizontok nevű jobbközép párt elnöke, Édouard Philippe korábbi miniszterelnök viszont az általános politikai apátia ellenére tudta tartani pozícióját, a negyedik helyen áll 32 százalékos népszerűséggel. Le Havre polgármesterét sokan őszinte politikusnak tartják, és még akkor sem igen veszít elismertségéből, amikor másokat kritizál, márpedig Fournier szerint sokakra ez nem jellemző. Jean-Luc Mélenchon népszerűsége 19, Olivier Faure-é szintén 19, François Hollande-é pedig 17 százalékon áll, az elemző szerint a baloldal továbbra is megosztott, nincs változás hetek óta, senkinek nem sikerül kitűnnie a tömegből. A második a kedveltségi listán a 2005 és 2007 közötti kormányfő, Dominique de Villepin. Még ha most veszített is népszerűségéből, de Fournier azt mondja a Le Point cikkében, hogy az utóbbiba nem érdemes túl sok mindent belelátni.