Grúzia elnöke, Szalome Zurabisvili a nemzetközi közösség nyomásgyakorlását kérte, hogy kikényszerítse a szerinte manipulált parlamenti választások felülvizsgálatát. „Ezt a választást elcsalták” – mondta a RFI francia rádiónak, amit az MTI idézett. A központi választási bizottságnak (CIK) a szavazatok részleges újraszámolásával kapcsolatos tervéről Zurabisvili szkeptikusan nyilatkozott: „Önmagában semmit nem várok el egy olyan központi választási bizottságtól, ami teljesen a hatalmon lévő párt kezében van. Az egyik járható út, hogy az európai és amerikai partnerek segítségével a választások felülvizsgálatát egy nemzetközi vizsgálat támogatná.”
Az elnök a nemzetközi közösség „nagyon erős nyomásgyakorlását” kérte azért, hogy a hatóságok fogadják el az eredmények tényleges és teljes körű felülvizsgálatát, ami szerinte a lehető legjobb kimenetel lenne az országnak, a másik lehetőség pedig a választások megismétlése lenne.
Az Európa-párti ellenzék a hétvégi választás után csalással vádolta meg a kormánypártot. Felhívásukra hétfő este több ezren vonultak az utcákra, hogy tiltakozzanak a hivatalos választási eredmények ellen. A demonstráción – amelyről a Magyar Hang munkatársai a helyszínről számoltak be – részt vett Zurabisvili elnök is.
A vitatott választási eredmények miatt a központi választási bizottság a szavazólapok újraszámlálását rendelte el a szavazóhelyiségek mintegy 14 százalékában. A választási bizottság keddi közleménye szerint „minden választási körzetben öt, véletlenszerűen kiválasztott szavazókörben” újraszámolják a szavazatokat. A szavazatszámlálás a régiókban helyi idő szerint kedden 12.00 órakor (közép-európai idő szerint 9.00 órakor), a fővárosban pedig helyi idő szerint 17.00 órakor (közép-európai idő szerint 14.00 órakor) kezdődött. Minden akkreditált hazai és külföldi megfigyelőt meghívtak.
Az ügyben megszólalt az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője is. Josep Borrell közleményében nagyon aggasztóak nevezte a hétvégén tartott georgiai parlamenti választásokat követő fejleményeket és a kampány, valamint a választások során jelentetett jogsértések ügyében átfogó vizsgálatot sürgetett. – Nemzetközi megfigyelők jogsértésekről számoltak be úgy a kampány során, mint a választás napján, jelentéseik pedig nem nyilvánították sem szabadnak, sem tisztességesnek a választásokat – fogalmazott, hangsúlyozva: Georgia uniós tagjelölt ország, s mint ilyennek, bizonyítania kell az európai értékek iránti elkötelezettségét, kezdve a választási folyamat teljes átláthatóságával.