A párizsi olimpián számos új ceremóniát vezettek be a szervezők: a versenyek kezdetekor egy-egy híresség háromszor koppintott egy színházi bottal a földön, a győztesek pedig harangot kongattak az atlétikai versenyeken. Az éremátadás után a három dobogós pedig közös szelfit készített egy szponzortelefonnal, konkrétan egy Samsung Galaxy Z Flip 6 Olympic Edition készülékkel. Ez persze alapvetően a fizető támogató reklámja volt, de legalább a kedvesebb fajtából.
Az olimpia egyik legtöbbet megosztott képe is a közös szelfizéshez kapcsolódik: a vegyespáros pinpongozók versenyét (természetesen) a kínaiak nyerték, az ezüst és a bronzérmesek azonban a két Korea párosai lettek: Lim Jong-hoon és Shin Yu-bin délről, illetve Kim Kum-yong és Ri Jong-sik északról. Az új szokásnak megfelelően a hat versenyző fel is állt a dobogó legmagasabb fokára, és Lim Jonghoon készített mindannyiukról egy szelfit. A kommentátorok egy része ezt felemelő pillanatnak tartotta, amely azt bizonyítja, hogy a sport áthidalja a legsúlyosabb ellenségeskedést is. De úgy tűnik, mégsem.
A képet posztolták az olimpia hivatalos Instagram-csatornájára is, és több százezren lájkolták, valamint beválasztották az olimpia legnagyszerűbb sportemberi pillanatai közé is. Az észak-koreai sportolók balszerencséjére azonban az otthoni hatalom figyelmét sem kerülte el. A nyugaton járt észak-koreai sportolók és sportvezetők rutinszerűen egy hónapos „ideológiai megtisztuláson" esnek át, hogy lemossák róluk a helytelen ideológia maradványait. De egy jó észak-koreai kapcsolatokkal rendelkező déli újság információja szerint a két észak-koreai versenyzőnek most különösen szigorú vizsgálatot kell elszenvednie, ugyanis az elutazásuk előtt határozottan megtiltották nekik, hogy bármiféle kapcsolatba kerüljenek bármilyen külföldivel, különösen a déliekkel. A barátkozás is tilos volt.
A két sportolót feljelentő levél külön kiemeli, hogy „vigyorogtak”, miközben a fotó készült. Az egyelőre nem egyértelmű, hogy milyen megtorlásra számíthatnak. Az elemzők szerint ez nagyban függ attól, hogy milyen mértékű megbánást tanúsítanak azért, mert egy pillanatra alábbhagyott az éberségük. A hazatérés utáni szokásos eljárás része, hogy a csapattagok beszámolnak a társaik helytelen viselkedéséről (tehát gyakorlatilag beárulják egymást), illetve bevallják a saját „bűneiket” is. Aki súlyos bűnt követett el, annak nagy átérzéssel kell megbánnia a tettét ahhoz, hogy hatékonyan mérsékelhesse a büntetést.
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság közleményében kijelentette, hogy „a NOB felelőssége, hogy megvédje a versenyzőket az őket ért bántalmazástól és megtorlástól (...) Az észak-koreai sportolóknak nem szabadna félniük attól, hogy az olimpián mutatott viselkedésük miatt büntetésben részesülnek, különösen, ha e tettek az egész olimpiai eszme alapját jelentő tisztelet és barátságot tükrözték.” De lehet, hogy ők most mégis félnek.