Szíria-szerte Bassár el-Aszad elnök bukását ünneplik az utcákon, a fővárosban viszont kijárási tilalmat rendeltek el a felkelők.
Egy tankra másztak fel a férfiak Damaszkuszban, így ünnepelték az Aszad-kormány bukását. Az elhaladó autósok dudálva üdvözölték őket. A szír fővárosban lövéseket lehetett hallani, azonban nem másokra, hanem a levegőbe tüzeltek örömükben a fegyveresek. Azaz városában hatalmas torlódást okozott az ünneplés, azonban ezt most kevesen bánták: a szír zászlókat lengető emberek boldogan kiabáltak.
A lázadók az állami televízióban is beolvasták üzeneteiket. „Először is Isten nevében és segítségével Damaszkusz városát felszabadítottuk és a zsarnok Bassár el-Aszad kormányát megdöntöttük. A rendszer által bebörtönzött foglyokat szabadon engedtük. Arra kérjük minden fivérünket, minden dzsihadistát, minden polgárt, hogy vigyázzanak a szír állam tulajdonára. Éljen sokáig Szíria!” – mondták a dzsihadisták. A bejelentés után országszerte elkezdték az Aszad-szobrok ledöntését, a diktátor palotáját pedig az ellene felkelő dzsihadisták és a damaszkusziak dúlják fel éppen. A SkyNews által közzétett felvételen állítólag Aszad elnöki palotájában nézelődő, allahakbározó, illetve a bútorokat kipakoló szírek láthatók:
Egy videón pedig, amelyet a 444 szúrt ki, feltehetően a bukott szíriai diktátor garázsa látható, és olyan autók sorjáznak benne, mint például 7-es BMW-k, Land Cruiser Prado, S-osztályú Merci, Bentley Continental GT, SLS AMG, Audi R8, Cadillac, Hummerek, V8-as Defender, Aston Martin, két Ferrari, Rolls-Royce és egy Lamborghini Diablo.
Az Aszad-kormány váratlanul gyors bukása az egész világot megdöbbentette. Izrael máris tankokat és katonákat vezényelt a Golán-fennsíkra, Tel-Aviv szerint nem akarnak beavatkozni a szíriai eseményekbe, csak azt szeretnék biztosítani, hogy senki se léphessen át Szíriából Izraelbe. Ugyanakkor az MTI hírügynökségi jelentésekre alapozva arról ír, hogy szíriai fegyverraktárakat vett tűz alá és foglalt el az izraeli hadsereg (IDF), a célpontok között nem csupán raktárak, de fegyvergyárak is voltak. Az IDF benyomult a két ország közötti ütközőzónába is a Golán-fennsíkon, valamint átvette a szír haderő által elhagyott katonai állásokat a Hermon-hegy szíriai részén.
Sajtóhírek szerint Törökország üdvözli a lázadók győzelmét, habár Ankarában attól tartanak, hogy az észak-kelet Szíriát uraló kurdok előretörhetnek, amíg meg nem szilárdul az új kormány hatalma. Az Egyesült Államok is folyamatosan figyeli a történéseket, Donald Trump arról írt, hogy Aszad elhagyta az országát, miután Oroszország már nem akarta tovább védelmezni. A megválasztott amerikai elnök szerint az oroszoknak nem volt okuk közbeavatkozni, az ukrajnai háborúban ugyanis jelentős veszteségeket szenvedtek. Bassár el-Aszad és elődei több mint 50 évig irányították Szíriát. Az elnök ellen már 2011-ben kitört egy lázadás, amit végül orosz és iráni segítséggel megfékeztek, az ország feletti teljes irányítást azonban sosem sikerült visszaszereznie a kormánypárti erőknek.