Kiürítették a londoni Heathrow repülőtér egyik terminálját
Várakozó beutazók a londoni Heathrow repülőtéren (Fotó: 1000 Words/Shutterstock)

Kiürítették és részlegesen lezárták hétfő este a londoni Heathrow repülőtér 4-es terminálját. A londoni tűzoltóság tájékoztatása szerint veszélyes anyaggal történhetett incidens, de további részletek egyelőre nem ismeretesek.

A London nyugati határában fekvő Heathrow – a legforgalmasabb brit repülőtér – szóvivője hétfő este közölte, hogy a 4-es terminál utasfelvételi részlegét zárták le és ürítették ki arra az időre, amíg a sürgősségi szolgálatok vizsgálják az incidens mibenlétét. A szóvivő kérte, hogy az utasok ne menjenek ki az érintett terminálra. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a repülőtér összes többi terminálja zavartalanul működik. A tűzoltóság tájékoztatása szerint speciális egységek vonultak ki a helyszín megvizsgálására, és terminál egy részét elővigyázatossági megfontolásokból ürítették ki.