Megépült az első közúti híd Oroszország és Kína között

Megépült az első közúti híd Oroszország és Kína között

Vlagyimir Putyin orosz elnök beszédet mond a Vosztocsnij űrközpontban tett látogatása során az Oroszország ázsiai részén, az Amuri területen lévő Ciolkovszkijban 2022. április 12-én (Fotó: MTI/EPA/Szputnyik/Kreml/Szputnyik pool/Jevgenyij Bijatov)

Támogassa a Magyar Hangot!

Legyen Ön is előfizetőnk, rendelje házhoz a Magyar Hangot! Ha más módon támogatná a lapot ebben a nehéz helyzetben, azt is megteheti (PayPal és bankkártya is)! Köszönjük! ELŐFIZETEK

Megindították a teherforgalmat pénteken az Oroszország és Kína között az Amur folyón átívelő első közúti hídon, Blagovescsenszk és Hejhe között.

Az avatóünnepségen Jurij Trutnyev miniszterelnök-helyettes, az orosz távol-keleti szövetségi kerület elnöki megbízottja emlékeztetett rá, hogy a híd építése 2016-ban kezdődött.

Vitalij Szaveljev orosz közlekedési miniszter azt emelte ki, hogy a létesítmény üzembe helyezése kevesebb mint harmadára csökkenti a szomszédos régiók számára a szállítási útvonalat és ösztönzi a közös beruházási projektek fejlesztését.

Hu Csun-hua, a kínai államtanács miniszterelnök-helyettese szerint a híd megnyitása a két ország készségét mutatja a teljeskörű együttműködés elmélyítésére.

A hidat egy orosz-kínai koncessziós társaság építette Amur megye és Hejlungcsiang (Heilongjiang) tartomány kormányának részvételével. Szakértők szerint a befektetés 16 év alatt fog megtérül.

A híd 1080 méter hosszú, amelyet az oroszok és a kínaiak fele-fele arányban építettek meg. A két partról szinkronban közeledő részek 2019. május 31-én értek össze. A hídhoz Kínában hat, Oroszországban pedig 13 kilométer bekötőút vezet.

Az orosz Amur megye sajtószolgálata közölte, hogy a hídon naponta több mint 600 teherautó tud majd áthaladni. A korszerű ellenőrzőpontok a jövőben évente akár 4 millió tonna áru és 2 millió utas forgalmát is képesek lesznek kezelni.

Ez a második Amuron átívelő híd a két ország között. Az első, a Nyizsnyelenyinszkoje és Tongcsiang közötti vasúti híd építése idén április 27-én fejeződött be. A hidat úgy tervezték, hogy a vonatok felváltva haladhassanak át a kétféle nyomtávú vasúti pályán: az 1520 milliméter széles az orosz, az 1435 milliméter széles a kínai gördülőállomány számára készült.

(MTI)