
Fehéroroszország fővárosából, Minszkből jelentkezett be Szijjártó Péter magyar külügyminiszter alig néhány órával azután, hogy eddig példátlan módon orosz drónok sértették meg Lengyelország légterét. A közvetlen fenyegetést jelentő drónokat lelőtték a lengyel kormányfő közlése szerint. A Szijjártó-poszt nem csak azért különös, mert a magyar vezetés – cikkünk írásáig – nem reagált a lengyeleket ért akcióra, hanem azért is, mert az orosz drónok, vagy legalábbis egy részük vélhetően épp Fehéroroszország felől érte el Lengyelországot. Az egyik lelőtt drónt ugyanis a Belarusz határtól nagyjából negyven kilométernyire található Czosnówka falunál találták meg – közölte a helyi rendőrség. Egy lelőtt drón roncsai pedig eltaláltak egy lakóházat a Lengyelország keleti részén lévő Wyryki településen.
Szijjártó Péter egyébként mindössze annyit írt a lengyelek említése nélkül, hogy „Ha valamikor, hát most van szükség a párbeszédre! A háború eszkalációs kockázata egyre súlyosbodik, most kell hideg fejjel, józan ésszel gondolkodni és cselekedni! Európának békére van szüksége, mi ezt képviseljük mindenhol!!” Orbán Viktor kormányfő pedig azt tartotta fontosnak megosztani Facebook-oldalán, hogy Ursula von der Leyen ma értékeli az unió helyzetét, de szerinte „kár vesződnie”. A kormányfő ezután hosszan írt a brüsszeli vezetés hibalistájáról, belekeverve a bejegyzésbe a Tisza Pártot is.








