
Miután az az Atlantic főszerkesztője, Jeffrey Goldberg megírta, hogy véletlenül bevették abba a Signal-chatcsoportba, ahol többek között Pete Hegseth védelmi miniszter, J. D. Vance alelnök, Michael Waltz nemzetbiztonsági tanácsadó és Stephen Miller, a Fehér Ház kabinetfőnök-helyettese tárgyalták meg a jemeni lázadók ellen indítandó támadás részleteit, Donald Trump is kénytelen volt megszólalni az ügyben:
Mint ismeretes, Trump és Elon Musk kezdetben csak viccelődtek a történteken, Hegseth pedig tagadta a történteket, kedd este már nem volt mit tenni: Trump ekkor az új amerikai nagykövetekkel találkozott, ahol Waltz is jelen volt – ő vette be az újságírót a csoportba. A tanácsadó kiemelte, hogy soha nem találkozott Goldberggel, nem ismeri, és soha nem is beszélt vele. Bár igyekeztek a BBC tudósítása szerint másról beszélni, de az újságírók folyamatosan visszaterelték őket; válaszul Trump csak azt mondogatta, hogy nem tud semmit a Signal alkalmazásról, bár hozzátette, hogy véleménye szerint sokan használják, például a katonaság és a média is. Állítása szerint az üzenetváltások során nem osztottak meg minősített információkat, ahogyan azt már több tisztviselője is hangsúlyozta.
Az elnök egyelőre nem tudja, hogy továbbra is használni fogják-e az alkalmazást, ezzel kapcsolatban vizsgálatot folytatnak. „Ha rajtam múlna, mindenki egy olyan szobában ülne együtt, amelynek szilárd ólom falai, ólom mennyezete és ólom padlója van, de az élet ezt nem mindig teszi lehetővé” – tette hozzá.
Amikor arról kérdezték, hogy Mike Waltznak bocsánatot kellene-e kérnie a kiszivárogtatás miatt, Trump azt válaszolta, hogy a nemzetbiztonsági tanácsadó a legjobbat próbálja kihozni az eszközökből és technológiákból, amelyek nem tökéletesek. Azt is hozzátette, hogy Waltz valószínűleg nem fogja újra használni az alkalmazást, amire Waltz közbeszólt, hogy az a legjobb, ha mindenki egy szobában tartózkodik, és úgy beszélik meg a fontosabb dolgokat.
Az amerikai elnök keddi sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy a csetbe véletlenül bevett Jeffrey Goldberg újságíró egy „szemét”, aki „rossz az országnak”, lapja, az Atlantic pedig egy „bukott médium”. Szerinte nagyon igazságtalan volt, ahogyan támadták a Goldberget csethez hozzáadó Michael Waltz nemzetbiztonsági főtanácsadót. Waltz egy „kiváló ember”, aki továbbra is jó munkát végez majd. „Azért csináltak ekkora ügyet az egészből, mert két tökéletes hónapunk volt.” Mivel a Signal-csetben J. D. Vance alelnök és Pete Hegseth védelmi miniszter is negatívan nyilatkozott Európáról, azt is megkérdezték Trumptól, egyetért-e munkatársai véleményével. Azt mondta, az európaiak szerinte is élősködők.
Az eset súlyosságát jelzi, hogy, ahogy azt a Telex írja, még a Trump-kormányzat több törvénysértését és évtizedes normákat felülíró döntéseit csendben néző republikánus politikusok közül többen is kritizálták az esetet. John Cornyn republikánus szenátor például „hatalmas elcseszésként” jellemezte a történteket, és vizsgálatot szorgalmazott annak kiderítésére, hogyan történhetett ilyen jelentős biztonsági hiba. A Fehér Ház külpolitikáját időnként kritizáló Don Bacon képviselő közölte, hogy „időnként mindannyian küldünk üzenetet egy rossz embernek”. Az igazán nagy problémának azt tartja, hogy nem használtak biztonságos telefonokat háborús tervek megbeszélésére, ami az amerikai katonákat sodorja veszélybe.„Oroszország és Kína biztosan megfigyeli a nem biztonságos telefonjaikat, pont arra várva, hogy ilyen információkat osszanak meg” – tette hozzá Bacon.
A reakciókra van összehasonlítási alap: emlékezetes, milyen hevesen reagáltak a republikánusok tíz éve, amikor kiderült, hogy Hillary Clinton külügyminiszterként egy saját emailszervert használt, amin keresztül érzékeny információkat kapott. Clinton emailbotránya idején a mostani csetben szereplők közül többen is erőteljesen bírálták a demokrata politikust a magánszerver használata miatt, köztük Marco Rubio, Pete Hegseth, Mike Waltz és Stephen Miller is. Clinton az X közösségi oldalán reagált az Atlantic cikkére, és azt írta ki: „Ugye, most csak viccelsz velem.”