Hetvenéves korában, hétfőn elhunyt Mihályi Győző Jászai Mari-díjas színművész – tudatta a József Attila Színház kedden az MTI-vel.
Mihályi Győző a József Attila Színház társulatának több mint 20 éven át volt elismert művésze, hosszú évtizedeken át a Színházi Dolgozók Szakszervezete (SzíDoSz) elnökségi tagja, majd elnöke volt. A művész hétfőn az esti órákban hunyt el tragikus hirtelenséggel – olvasható a színház közleményében.
Mihályi Győző 1954. augusztus 19-én született Tiszanánán. A Színház- és Filmművészeti Főiskolán 1976-ban végzett Szinetár Miklós osztályában, majd a kaposvári Csiky Gergely Színház társulatához szerződött. A művész 1979-től a kecskeméti Katona József Színház, 1980-tól a miskolci Nemzeti Színház, 1988-tól a Radnóti Színház, 1989-től a Nemzeti Színház tagja, 1992 és 1994 között a Nyitott Színház művészeti vezetője, 1991-től a József Attila Színház tagja volt. Ezt követően, 1998-tól ismét a Nemzeti Színház, 2000-től a Pesti Magyar Színház művészeként tevékenykedett, 2011-től a Színházi Dolgozók Szakszervezetének alelnöke, 2014-2024 között elnöke volt.
Művészetét több kitüntetéssel is elismerték, 1990-ben Jászai Mari-díjat kapott, 2007-ben érdemes művész elismerésben részesült több évtizedes kiemelkedő színészi munkásságáért, 2015-ben megkapta a hódmezőváráshelyi önkormányzat által alapított Bessenyei Ferenc Művészeti Díjat, 2024-ben pedig a Magyar Hollywood Tanács Paramount Premium díját.
„Minden szempontból karizmatikus művész volt, aki nemcsak megjelenésében, de hangjában is különleges, egyedi volt. Számtalan izgalmas szinkron köthető hozzá, filmek, sorozatok sokasága köszönheti neki hazai sikerét. Az utóbbi években kevesebbet volt színpadon, de amikor tudott szívesen szinkronizált” – emlékezett rá a Magyarszinkron.hu. „A Koronázási Szertartásjátékok örök narrátora, királyaink történetének hangja, Mihályi Győző elment” – ezek már Cser-Palkovics András székesfehérvári polgármester búcsúzó szavai. Bejegyzése szerint az idei augusztus 20-i díszközgyűlésükön is részt vett Mihályi Győző, hallhatták tőle a Koronázási Szertartáskönyv sorait. „Székesfehérvár sosem fogja elfelejteni, hogy Mihályi Győző az elmúlt évtizedben vállalt szerepeivel milyen szolgálatot tett városunknak, történelmi kincsünk ápolásáért” – tette hozzá.