Négyszázmilliót kap az Aranybulla rendezője
Jelenet az Aranybullából (Forrás: Duna Tv)

Közzétették a Nemzeti Filmintézet Televíziós Döntőbizottsága legutóbbi ülésén zöld utat kapott támogatásokat, az azon lévő filmtervek közt pedig számos meglepő darab is akad – írja a 24.hu.

A legnagyobb, 400 millió forintos segítséget Kriskó László kapja, aki az Aranybulla rendezője és producere volt. A film nagyot bukott. Kriskó a Rákay Philip nevével fémjelzett Most vagy soha! társproducereként, a Rákayt főszerkesztőként, illetve műsorvezetőként is foglalkoztató Szabadság tér ’89 rendezőjeként, számos magyar tévéműsor vágójaként, illetve alkotójaként is ismert. A szakember az Izsák feláldozása című tévéfilmet készíti majd el a támogatásból, aminek főhőse egy olyan férfi, aki a való életben akarja bizonyítani, hogy egy emberi élet nem több egy matematikai teóriánál, végül mégis ő maga válik saját elmélete cáfolatává.

Alternatív történelmet épített az Aranybulla köré Rákayék sorozata
Balogh Roland

Alternatív történelmet épített az Aranybulla köré Rákayék sorozata

A tavalyi év utolsó napjaiban bemutatott széria annyi sebből vérzik, hogy ember legyen a talpán, aki érti, erre így mi szükség.

Ötvenmillió forintot kap a Zalatnay Sarolta életéről és pályájáról szóló Vörös Sarolta – Történetem című dokumentumfilm, Gráf Péter rendezésében, egy Mádl Ferenc egykori köztársasági elnök pályáját és életét feldolgozó alkotáshoz Buvári Tamásnak 35 milliót folyósítanak, két, a Dunakanyar településein élő nagycsaládról készülő Varga Ágota-dokut 25 millióval támogatnak, míg Dubinyák Réka fikciós rövidfilmje, a Szeplőtelen – ez egy katolikus leányiskolába járó lány története, aki modellnek jelentkezik egy festőkurzusra, remélve, hogy a kislány helyett meglátják benne Botticelli Vénuszát – 16 millióhoz jut.