Ha választanom kellene, mindenképp A vád eredeti, francia címe (Les choses humaines) mellett döntenék. Sokkal pontosabban mutatja be ugyanis, miről szól valójában Yvan Attal filmje.
Kultúra
Könyvespolc rovatunkban ismert embereket kérdezünk, mit olvasnak. Ezen a héten: Simon Bettina író-költő-művészettörténészt.
A Kossuth-díjas operatőr nyolcvanhárom éves volt.
Meg is indokolták, miért döntöttek így.
Utódja, Csák János jóval visszafogottabb, a beiktatása óta csupán 111 millióról döntött a miniszteri keret terhére.
A magas energiaárak miatt országszerte számos könyvtár bezárni kényszerült, és a gyűjtemények megóvása is komoly kihívást jelent.
Charlotte Wells filmje megmutatja, mit jelent az emlékszilánkokat igyekezni újra összerakni, és keserűen tudomásul venni, hogy nem állnak már újra össze.
Negyven éve halt meg Arthur Koestler, akinek munkássága ma is aktuális lehet.
Tizenöt év után otthagyta a Bartók rádiót Bősze Ádám, a csatorna egyik legismertebb műsorvezetője, aki sajátos riporteri stílusával műfajt teremtett, bizonyítva, hogy a komolyzenéről is lehet humorosan és könnyedén beszélni. Interjú!
A hatvanas években az államszocialista rendszer diplomatái, a hazai jogtudósok azon fáradoztak, hogy bebizonyítsák, Habsburg Ottó magyar állampolgár.
Az olasz város polgármestere meg is hívta a floridai művészettörténetet tanító Hope Carrasquillát, hogy élőben csodálhassa meg Michelangelo híres alkotását.
Murányi Gábor öt évtizede, kitartó szenvedéllyel, mély filológusi alapossággal, az életműre biztos tudással és ízléssel rezonálva foglalkozik József Attilával.
90 éve, 1933-ban kezdték meg a Tabán bontását. Egy kép anatómiája.
A művészet segít, hogy jobb emberré váljunk – vélte középiskolás korában Eszter, Hidas Judit új regényének főszereplője, egyben elbeszélője, aki az egész életét meghatározó maximalizmussal falta akkoriban a könyveket.
Izgalmas zene, remek előadásban, ez a Magos legújabb albuma.