
Fülkeforradalom – suta kifejezés, amely kaján reakciókat váltott ki a közvéleményből. Holott a Fidesz szóleleménye többé-kevésbé pontosan leírta, ami 2010 tavaszán Magyarországon történt. A 2006-os traumatikus eseménysor után a Fidesznek szándéka, a társadalomnak ereje nem volt hozzá, hogy kizökkentse a magyar politikát a megszokott kerékvágásából. A legitimitását veszített parlament kitöltötte a mandátumát; a társadalom megvonta ugyan a bizalmat a kormányzó erőtől, de jól nevelt módon kivárta a sorát, és a rendelt időben mondott ítéletet a szavazófülkében.
Nem éppen forradalmi hevület, ám a választás eredménye így is földrengéserejű volt. A szavazók nem egyszerűen leváltották a kormányt, hanem lényegében leszámoltak a mögötte álló politikai elittel, felszámolták a kétpólusú pártpolitikai erőteret, új szereplőket juttattak parlamenti képviselethez. A fülkeforradalom demokratikus aktusa addig példátlan felhatalmazást biztosított a szavazatok több mint felét megszerzett győztesnek. A mostani helyzet sok elemében eltér a bő másfél évtizeddel korábbitól, de vannak kitapintható hasonlóságok.
A teljes cikket elolvashatja Plusz előfizetésünkkel, vagy a Magyar Hang hetilap április 16-ig kapható 2025/15. számában. Országjáró riportok, interjúk, elemzések, véleménycikkek, reklámmentes olvasás – ezeket kínálja a Magyar Hang Plusz!
Csatlakozzon a Magyar Hang +Pluszhoz!
Szerezzen ezzel korlátlan hozzáférést a Hang.hu-n fizetőkapu mögött megjelenő összes tartalomhoz, reklámmentesen. Minőségi saját tartalom, riportok, interjúk, elemzések – ezek várnak Önre!