A kormány által elismertnél több vízre lesz szüksége a debreceni akkumulátorgyárnak
A Civaqua-program egyik víztározója (Forrás: Becsky István debreceni képviselő/Facebook)

Már elkezdődtek a munkálatok a debreceni akkumulátorgyárnak otthont adó ipari parkban, ám azt még most sem lehet tudni, honnan lesz elég víz a gyár- komplexum ellátásához. Többféle szám is napvilágot látott az ipari monstrum vízigényéről, de továbbra sem világos, hogy melyek a helyes adatok. A környéken élők aggodalmát az sem csökkenti, hogy az egyik ilyen tanulmány szőrén-szálán eltűnt a helyi kormányhivatal honlapjáról.

Debrecent nem kíméli a klímaváltozás. A várost néhány évtizeddel ezelőtt még mesterséges tavak ölelték körül, melyek közül az elmúlt években több is vagy kiszáradt, vagy néhány nehéz év után tért magához, ki tudja, mennyi időre. Bár már elkezdődött az úgynevezett Civaqua-program megvalósítása, mely tározók segítségével hivatott biztosítani a kiszáradással fenyegetett Nagyerdő és az erdőspusztai tavak vízpótlását a Tiszából, az itt élők számára egyértelmű, hogy valami nincs rendjén a régió vízellátottságával. Épp ezért sokakban megfogalmazódott a kérdés: honnan lesz elég víz a következőévekben felépülő gyárkomplexumok, különösen a kínai akkumulátorgyár számára?

• Miért félrevezető a kormány kommunikációja?
• Mi a baj a hatásvizsgálatokkal?
• Évente mennyivel süllyed Debrecen?

A teljes cikket a Magyar Hang február 24-én megjelent, 2023/8. számában találja. Vegye meg nyomtatott kiadásunkat, vagy olvassa el a cikket a Magyar Hang Plusz felületén online!

Csatlakozzon a Magyar Hang +Pluszhoz!


Szerezzen ezzel korlátlan hozzáférést a Hang.hu-n fizetőkapu mögött megjelenő összes tartalomhoz, reklámmentesen. Minőségi saját tartalom, riportok, interjúk, elemzések – ezek várnak Önre!