Rainer-Micsinyei Nóra: Ami korábban durvának számított, mára kvázi normálissá vált
Rainer-Micsinyei Nóra színésznő (Fotó: Magyar Hang/Végh László)

Arra néha irigykedem, hogy a szüleim a rendszerváltáskor voltak nagyjából harmincévesek – többek között erről beszélt a lapunknak adott interjúban Rainer-Micsinyei Nóra, a szeptember 16-án bemutatott A legjobb dolgokon bőgni kell főszereplője. A színésznőt arról kérdeztük, könnyebb dolga van-e a nyolcvanas-kilencveneseknek, mint a korábbi generációknak, akiknek mégis csak egy háborút, illetve különféle diktatúrákat kellett túlélniük. Rainer-Micsinyei elmondta, egészen a járványig, illetve amíg a klímaválság nem tudatosult benne, ő is azt gondolta, hogy egy nagyon-nagyon szerencsés korban él. Most viszont már másképp érzi ezt.

Szóba került az is, hogy a Kaposvári Egyetemen végzett, ahol rögtön szembe találhatta magát a kultúrharcos indulatokkal. Diáktársaival előbb az Új Színház igazgatóváltása kapcsán álltak ki, majd jött Vidnyánszky Attila, és mindenkivel szembekerült. – Az első valóban az Új Színház volt, nagyon megrendítő történet. Visszanézve viszont az a megrendítő, hogy ami akkor elképesztően durvának számított, az mostanra már semmilyen mércét nem üt meg, kvázi normálissá vált. (...)  Az SZFE ledózerolása, illetve a diákok követeléseinek, az egyetemi autonómiának a semmibevétele nagyban hozzájárult ahhoz a kilátástalanság-érzéshez, amit a járványhelyzettel együtt éreztem az elmúlt másfél évben – mondta többek között Rainer-Micsinyei Nóra.

• Mennyi változást hozott az életében a járványhelyzet?
• Hasonlónak érzi-e a helyzetét harmincasként, mint amit Grosan Cristina filmjében látunk?
• Szerepel a Hírcsárda álhíradóiban is, nincs része emiatt támadásokban is?

Csatlakozzon a Magyar Hang +Pluszhoz!


Szerezzen ezzel korlátlan hozzáférést a Hang.hu-n fizetőkapu mögött megjelenő összes tartalomhoz, reklámmentesen. Minőségi saját tartalom, riportok, interjúk, elemzések – ezek várnak Önre!