
A bagaméri posta szűk, mint egy bukszafiók, és egyablakos a szolgáltatás: csekkbefizetés, pénzfelvétel és lottófeladás mellé olykor vigasztaló szavak, az idegennek a rossz kérdésekért szúrós pillantások járnak. A sorukra várók előtt titok nincs: emez az orvostól jött, amannak a fia visszament Németbe’; „Jól megáztál!”. Ezer forint a kaparóson a te nyereményed, az én irigységem, de a mi örömünk! Faluhelyen nőszemély kocsmája a posta, a te szád az én fülem.
– Évike, van a házon biztosításod? – Miből? Ebből a nyugdíjból nem futja – felelte legyintve Évike. A nyugdíjáért tért be. A 120 ezer forintnak se csomója, se értéke, de valaminek is csak addig számít, amíg átadja a gázcsekket, és azzal együtt az 50 ezret. A maradék a két lottót már nem is futja ki. – Ha nyerek, kötök biztosítást!
A kétezer fős, hajdú-bihari, román határ melletti Bagamérra egyelőre nem szakadt rá a lottóötös. A homokfal viszont 2015 decemberében a közmunkásokra igen, egy 36 éves családapa halálát okozva. A helyiek szerint akkoriban jártak ennyire a hírek a faluban, mint múlt év végén. Történt ugyanis, hogy egy postás – mint mondták – lenyúlta a nyugdíjakat. Az új év már-már új híreket hozott – Misi tegnap olcsón tankolt Romániában, Érmihályfalván –, de a község önkormányzatának hirdetőjére is felhívást raktak ki: aki nem kapta meg a nyugdíját, jelentkezzen a vámospércsi rendőrőrsön, vagy tegyen bejelentést telefonon. Bagamérban ez a fontos, nem a szintén közhíré tett madárinfluenza – pedig azt pirossal írták ki.
• Milyen pénzeket és mekkora összegeket keresnek a bagamériak a postáson?
• Milyen bűncselekmény miatt nyomoznak a rendőrök?
• Mi történt azzal a korábbi bagaméri postással, akinek szintén a kezéhez ragadtak a nyugdíjak?
• Mit mond a polgármester a kialakult helyzetről?
• Miért nem találnak hosszú időre postást a településre?
A teljes cikket elolvashatja Plusz előfizetésünkkel, vagy a Magyar Hang hetilap január 23-ig kapható 2025/3 számában. Országjáró riportok, interjúk, elemzések, véleménycikkek, reklámmentes olvasás – ezeket kínálja a Magyar Hang Plusz!
Csatlakozzon a Magyar Hang +Pluszhoz!
Szerezzen ezzel korlátlan hozzáférést a Hang.hu-n fizetőkapu mögött megjelenő összes tartalomhoz, reklámmentesen. Minőségi saját tartalom, riportok, interjúk, elemzések – ezek várnak Önre!