Nem könnyű hétvégén parkolóhelyet találni a révkomáromi Kaufland áruház körül. Ahogy keresgélünk, kiderül, miért: a parkoló autók körülbelül fele Magyarországról érkezett. A jelenség nem új keletű: jó ideje járnak ide vásárolni a határ magyar oldaláról, és nem csupán a határ menti településekről. Vannak, akik 100 kilométerről vagy még messzebbről is útnak indulnak – állítólag még így is megéri.
A hetvenes éveiben járó Ildikó Győrben élő fiával most először vesz részt bevásárlókörúton, bár mint mondja, mégsem újdonság ez számára. „A nyolcvanas években gyakran jártunk át »Cseszkóba«. Nógrádban éltünk, így Fülek, Losonc, Rimaszombat esett a legközelebb. Akkor persze nem volt ilyen egyszerű a határátkelés, hazafelé rettegtünk is a vámosoktól. Nem voltak szívbajosak: a vásárfia legalább felét mindig elkobozták. De még így is megérte. Jó minőségű törölközőt, konyharuhát, tornacipőket hoztunk, imádtuk a Prior áruházakat. Én csak nosztalgiából csatlakoztam most a fiamhoz, de úgy látom, érdemes lesz máskor is eljönni, főleg, ha figyeljük az akciókat.”
Kis utazás, nagy spórolás
Nem csak Révkomáromba irányul a hazai bevásárlóturizmus, hasonlóan népszerű Dunaszerdahely, Nagymegyer, Párkány, Losonc, Kassa is. A Kaufland mellett a magyarok még a Billát, a Lidlt és a Tescót keresik leggyakrabban. Az áruházláncok – felismerve az ebben rejlő lehetőségeket – magyar nyelvű prospektusokban hirdetnek, a Kaufland és a Billa – bár Magyarországon nincs üzletük – mobilalkalmazásait már nálunk is le lehet tölteni.
• Mely városok, mely áruházláncai a legnépszerűbbek?
• Hogyan segítik a felvidéki áruházláncok a Magyarországról érkező vásárlókat?
• Mi az árkülönbség oka?
• Mit érdemes leginkább vásárolni?
Csatlakozzon a Magyar Hang +Pluszhoz!
Szerezzen ezzel korlátlan hozzáférést a Hang.hu-n fizetőkapu mögött megjelenő összes tartalomhoz, reklámmentesen. Minőségi saját tartalom, riportok, interjúk, elemzések – ezek várnak Önre!