„Ha egy bántalmazó meg akarja ölni partnerét, a hazai intézményrendszer nem védi meg”
A Budapesten meggyilkolt japán nőre emlékeznek gyertyagyújtással, 2025. február 4-én (Fotó: AFP via Europress/Kisbenedek Attila)

„Hibáztunk” – fogalmazott a Budapesti Rendőr-főkapitányság kommunikációs vezetője a január végén meggyilkolt japán nő, Megumi Anderson tragédiája kapcsán. Amint cikkünkből kiderül, számos területen lenne szükség hasonló önvizsgálatra a hatóságok, sőt a politikusok részéről.

Tudomásunk szerint több mint 200 ezer nő jelenleg is bántalmazó kapcsolatban él – mondta a Magyar Hangnak Spronz Júlia, a Patent Egyesület alapítója, jogásza, aki Megumit is segítette az elmúlt másfél évben. „Hogy bekövetkezik-e egy tragikus eset, kizárólag azon múlik, a bántalmazónak mi a szándéka. Ha meg akarja ölni partnerét, a hazai intézményrendszer nem védi meg az akár halálos fenyegetésben élő nőt” – állítja a jogász. „Erős a törekvés arra, hogy ezeket az eseteket elszigetelt ügyekként kezeljék, holott a nagyvilágban annyi jó gyakorlat, példa kínálkozik arra, miként lehetne az erőszakot, a tragédiákat rendszerszinten megelőzni” – erősítette meg lapunknak Tóth Olga családszociológus is.

Erről is olvashat a cikkben:
• Miért lenne fontos csatlakozni az isztambuli egyezményhez?
• Gulyás Gergely mivel verte ki a biztosítékot a civileknél?
• Hogy kerülnek két tűz közé a bántalmazott nők?

A teljes cikket elolvashatja Plusz előfizetésünkkel, vagy a
Magyar Hang hetilap február 20-ig kapható 2025/7. számában. Országjáró riportok, interjúk, elemzések, véleménycikkek, reklámmentes olvasás – ezeket kínálja a Magyar Hang Plusz!

Csatlakozzon a Magyar Hang +Pluszhoz!


Szerezzen ezzel korlátlan hozzáférést a Hang.hu-n fizetőkapu mögött megjelenő összes tartalomhoz, reklámmentesen. Minőségi saját tartalom, riportok, interjúk, elemzések – ezek várnak Önre!