Utálja az ellenzéki pártokat az Országgyűlés elnöke. Ez akár a magánügye is lehetne, de Kövér László számos interjújában adott hangot mélységes ellenszenvének a NER ellenfeleivel szemben, nem egyszer olyannyira bántó stílusban, ami még a magyar politika nem túl épületes kommunikációs rendjében is kirívónak számít.
A házelnöki a három legfőbb közjogi méltóság egyike, kiélezett helyzetekben az általa betöltött poszt jelentősége megnő. Schmitt Pál 2012-es lemondásakor Kövér rövid ideig ügyvezetőként ellátta az államfői teendőket. Az alaptörvény ez év novemberéig hatályos szövege értelmében háború vagy háborús veszély idején a szűk körű Honvédelmi Tanács gyakorolná az Országgyűlés jogait, és ennek egyik tagja hivatalból lenne Kövér László is. Békeidőben pedig az Országgyűlési Őrség tartozik irányítása alá, emellett a parlament üléseinek vezetésére is jogosult.
A mindenkori ülésvezetőnek jelentős befolyása van az ülés menetére, adott esetben megbüntetheti képviselőtársait, ezért nagyon nem mindegy, hogy milyen ember ül az ülésvezetői székben. Nem véletlenül írták elő a korábbi parlamenti házszabályok és rögzíti a mostani házszabály is a parlamenti ülések részrehajlásmentes vezetésének a követelményét.
• Hogy vezeti ehhez képest az üléseket Kövér László?
• Milyen következményei vannak és lehetnek a jövőben ennek?
• Milyen újabb lehetőségeket kapott Kövér a házszabály átírásával?
A teljes cikket a Magyar Hang június 24-én megjelent, 2022/26. számában olvashatja el. Vegye meg nyomtatott kiadásunkat, vagy olvassa el a cikket a Magyar Hang Plusz felületén online!
Csatlakozzon a Magyar Hang +Pluszhoz!
Szerezzen ezzel korlátlan hozzáférést a Hang.hu-n fizetőkapu mögött megjelenő összes tartalomhoz, reklámmentesen. Minőségi saját tartalom, riportok, interjúk, elemzések – ezek várnak Önre!