Az esetek többségében el vagyunk zárva a hivatalos magyar információktól, amit egyszerűen nem kapunk meg – így mesélt tapasztalatairól Halmai Katalin, aki több mint két évtizede kezdett el brüsszeli tudósítóként dolgozni. – Sokszor – és ez is teljesen nevetséges – az EU-csúcson a külföldi kollégákat kell megkérdezni, hogy mit tudnak a magyar pozícióról, nekik mit mondott arról a saját nagykövetük, a szóvivőjük, mert a magyarok minket nem informálnak – mondta.
Halmai Katalin nevével elsősorban a Népszavában lehetett találkozni, de egy időszakban a Népszabadságnak is dolgozott, épp azt megelőzően, hogy a lapot beszántották. A legtöbb brüsszeli tudósító ismeri, ennek is köszönhető, hogy az EU-hoz akkreditált újságírók szövetségének, az API-nak az elnöki tisztét is betöltötte.
A propaganda kapcsán beszélt arról is, hogy néha megpróbálja a csúsztatásokat és hazugságokat helyretenni, de nem úgy, hogy kijelenti: ez meg az hazudott, hanem leírja hogy mit mondott és hogy valójában mi történt. Hogy hazudott-e, azt majd az olvasó eldönti.
• Hogyan dolgozott 23 éve, mennyiben voltak mások a körülmények?
• Jó döntés volt, hogy 2009 és 2014 között az EP-ben dolgozott Göncz Kinga, szocialista EP-képviselőnél?
• Az EU-ban futószalagon jönnek az új jogszabályok, rengeteget kell olvasni, felesleges dolgokat végighallgatni, sok-sok órát kell dolgozni egy ötven soros cikkhez. Ezt hogyan kezeli?
• Miért megy nyugdíjba?
Csatlakozzon a Magyar Hang +Pluszhoz!
Szerezzen ezzel korlátlan hozzáférést a Hang.hu-n fizetőkapu mögött megjelenő összes tartalomhoz, reklámmentesen. Minőségi saját tartalom, riportok, interjúk, elemzések – ezek várnak Önre!