Vannak, akik nyolc órát úsznak a tengerben a jobb élet reményében
133 migráns kimentése a Kanári-szigeteknél, 2024. szeptember 22-én (Fotó: AFP via Europress/Antonio Sempere)

Hatalmas nyomás nehezedik a spanyol autonóm tartomány, a Kanári-szigetek településeire, miután a terület az Európába igyekvő migránsok egyik fő célpontjává vált. Spanyolország más frontokon is küzd az illegális bevándorlással, miközben az ország baloldali miniszterelnöke szerint ahhoz, hogy szinten tudják tartani a gazdasági rendszerüket, muszáj újabb menedékkérőket befogadniuk.

Tényleg attól tartottam, hogy meg fogunk fulladni. Nagyon sokan voltunk abban a csónakban, csoda, hogy ideértünk. Azt hittem, már soha többé nem láthatom a családomat. A legrosszabbak az éjszakák voltak: vaksötétben hánykolódtunk, fogalmunk sem volt, merre tart a csónak. Egy tizenöt éves szenegáli fiú mondja ezt az NRC című holland lap október közepén közzétett, a Kanári-szigetekről szóló riportjában. Ousmane fél éve érkezett meg Tenerifére, miután Afrikából indulva négy napon át sodródott sorstársaival az Atlanti-óceánban. Története korántsem egyedi: a parti őrség nemrég több mint 230, egy lélekvesztőn Afrikából érkező migránst mentett meg a pusztulástól Gran Canaria közelében. A fából készült, rossz állapotú hajón tizennégy nő és három gyermek is utazott. Idén ez volt a legnagyobb ilyen „fogás”, de kisebb csoportok szinte megállás nélkül érkeznek a szigetekre.

• Mennyire sújtja Spanyolországot az illegális migráció?
• Mit gondolnak a jelenségről a helyiek?
• Miként próbálnak védekezni?

Csatlakozzon a Magyar Hang +Pluszhoz!


Szerezzen ezzel korlátlan hozzáférést a Hang.hu-n fizetőkapu mögött megjelenő összes tartalomhoz, reklámmentesen. Minőségi saját tartalom, riportok, interjúk, elemzések – ezek várnak Önre!