A budapesti agglomerációban élők napi tapasztalata, hogy a reggeli városba jutás, este a pedig a hazautazás akár órákat is igénybe vehet, akkora a zsúfoltság az utakon. Nem is csoda, hiszen a rendszerváltás óta közel háromszázezer fővel csökkent a főváros lakossága, miközben a Pest megyében, illetve az agglomerációban élők száma ma is növekszik. De nemcsak a közlekedés okoz gondot a főváros közeli településeken élőknek, hanem a zöld területek csökkenése, a közszolgáltató hálózatok magas leterheltsége is. A folyamatosan növekvő lakosság miatt sok helyütt a bölcsőde, az óvoda és az iskola kapacitása is szűknek bizonyul.
Szél Bernadett független országgyűlési képviselő szerint az agglomerációs településeken szokásos életmód kerül veszélybe a túlzó beépítésekkel, amelyekkel jellemzően az ingatlanfejlesztő jár jól, sok esetben a beköltözők sem érzik igazán jól magukat a zsúfoltság miatt.
• Melyek azok a települések, amelyek már tettek a túlzsúfoltság ellen?
• Mennyivel nőhet a falvak, városok népessége?
• Vajon nyitottak-e az önkormányzatok a civil kezdeményezések befogadására?
A teljes cikket a Magyar Hang január 21-én megjelent, 2022/4. számában olvashatja el. Vegye meg nyomtatott kiadásunkat, vagy olvassa el a cikket a Magyar Hang Plusz felületén online!
Csatlakozzon a Magyar Hang +Pluszhoz!
Szerezzen ezzel korlátlan hozzáférést a Hang.hu-n fizetőkapu mögött megjelenő összes tartalomhoz, reklámmentesen. Minőségi saját tartalom, riportok, interjúk, elemzések – ezek várnak Önre!