
Bindzsisztán néhány hét alatt államforma lett. Majka, avagy Majoros Péter Csurran, cseppen című, nehezen félreérthetően rendszerkritikus dala és az ahhoz készült klip felszántotta az országot, mély nyomokat hagyva a társadalomban, a közbeszédtől kezdve az ellenzéki politikusok szókincsén át a cukrászatok kínálatáig. Még a fideszes tábort sem mentette meg a propagandabuborék: a Publicus közvélemény-kutatása szerint a kormánypárti szavazók több mint harmada vélte felfedezni Magyarországot az egy fiktív ország korrupt rendszerét leleplező és annak vezetőjét pellengérre állító produkcióban (az ellenzéki válaszadóknak csaknem kétharmada). És mivel a videót négy hét alatt 13 millió alkalommal nézték meg a You Tube-on – ami tisztességes kis vagyont, immár akár 20 millió forintot fialhatott az előadónak –, a hatás valóban elementáris (ráadásként még Gálvölgyi János is elszavalta).
A kormányközeliként, de legalábbis a korábban a kormányhoz hű Tv2 egyik arcaként elkönyvelt Majkától meglepő lépés volt a dal elkészítése, még akkor is, ha tudtuk, hogy a rapper már elbúcsúzott a kereskedelmi csatornától, és a rivális RTL-hez igazolt. Az (állami) reakció nem is maradt el, korábbi munkahelye cinikusnak szánt nyílt levéllel igyekezett hitelteleníteni az előadót, ami azonban aligha volt hatással a klip népszerűségére. De Majkának a Tv2-től való távozása után is maradt kormányzati kötődése: tavaly novemberben ő lett a Vodafone, egészen pontosan az idén januártól már One Magyarország néven futó (állami) telekommunikációs cég márkanagykövete.
Csatlakozzon a Magyar Hang +Pluszhoz!
Szerezzen ezzel korlátlan hozzáférést a Hang.hu-n fizetőkapu mögött megjelenő összes tartalomhoz, reklámmentesen. Minőségi saját tartalom, riportok, interjúk, elemzések – ezek várnak Önre!