
Nyéki Martin vagyok, 22 éves, egyetemista és nikotinfüggő. A függőségem négy éve, 18 évesen kezdődött. Eleinte, amikor nikotinos termékeket fogyasztottam, a használatukat mindig kellemes eufória kísérte, ez mára megszűnt, és csak a függőség maradt. Ezért eldöntöttem, hogy egy hónapra felhagyok a nikotinfogyasztással. A nikotinböjt végére érve leírom a tapasztalataimat.
A nikotint sokféleképpen lehet a szervezetbe juttatni: cigivel a tüdőn, tubákkal az orron és snüsszel az ínyen keresztül, én az utóbbit választottam. De mi az a snüssz?
Elnehezedő végtagok, enyhe zsibbadás
A snüssz – más néven tömő – egy kis, 3-4 centi hosszú párna, amelyet a használó becsúsztat az íny alá; a párna először csípi a száját, majd megérzi a tasak ízesítését (általában mentolos); úgy másfél perc után szédülni kezd, a végtagok elnehezednek, végigfut a testén egy enyhe zsibbadás, amitől nyugodtabb lelki állapotba kerül (bechillel). Sokaknak van hányingere tőle. Először 18 évesen, társaságban próbáltam a snüsszt. Nagyon jó, új élmény volt, segített ellazulni, amitől nyomasztó dolgokon is sokkal könnyedebben tudtam gondolkozni. Ebben az időszakban kellett kitalálnom, hogy mit is kezdjek az életemmel, milyen irányba induljak el, pályaválasztás előtt álltam. A számtalan lehetőség közül nehéz volt kiválasztanom azt az egyet, amelyre azt tudtam mondani, hogy őszintén szeretem, jó vagyok benne, harminc év múlva is szívesen csinálnám, valamint később sem fog megszűnni a választott munkakör.
• Mikor és miért szoktam rá nikotinra, pontosabban a snüsszre?
• Milyen eredménye volt az egy hónapos nikotinböjtnek?
• Mit mond a szakértő?
Csatlakozzon a Magyar Hang +Pluszhoz!
Szerezzen ezzel korlátlan hozzáférést a Hang.hu-n fizetőkapu mögött megjelenő összes tartalomhoz, reklámmentesen. Minőségi saját tartalom, riportok, interjúk, elemzések – ezek várnak Önre!