
Szinte hallani lehetett a legördülő kövek robaját Brüsszelben, amikor kiderült, hogy végül mégis az igenek győztek az uniós csatlakozásról szóló vasárnapi moldovai népszavazáson. A minimális különbség azonban figyelmeztető jel: minél távolabb van egy ország Brüsszeltől, annál közelebb van Moszkvához.
A moldovai események központi kérdése az volt, hogy sikerül-e ellensúlyozni az országban dúló totális orosz propagandát, amely nem a szofisztikáltnak mondható hamis és EU-ellenes Facebook-posztokat jelentette, hanem a jelöltek, sőt a választók lefizetését. A Magyar Hang brüsszeli tudósítója pár nappal a népszavazás előtt találkozott a belga fővárosban Cristina Gherasimov moldovai miniszterelnök-helyettessel, uniós ügyekért felelős miniszterrel, aki a hibrid orosz kampány elképesztő erőfeszítéseiről számolt be. Bár korábban Moldováról elmondható volt, hogy többségben voltak az EU-párti erők, és meglátszott az emberek véleményén is, az ellenkampány végül kiegyenlítette ezt a különbséget, így az oroszok által közvetlenül nem fenyegetett diaszpórában élők szavazata volt a mérleg nyelve.
A teljes cikket elolvashatja Plusz előfizetésünkkel, vagy a Magyar Hang hetilap október 30-ig kapható 2024/43. számában. Országjáró riportok, interjúk, elemzések, véleménycikkek, reklámmentes olvasás – ezeket kínálja a Magyar Hang Plusz!
Csatlakozzon a Magyar Hang +Pluszhoz!
Szerezzen ezzel korlátlan hozzáférést a Hang.hu-n fizetőkapu mögött megjelenő összes tartalomhoz, reklámmentesen. Minőségi saját tartalom, riportok, interjúk, elemzések – ezek várnak Önre!



