Az első elemzések szerint bejött a papírforma, a republikánus milliárdos be tudta húzni a vidéki szavazatokat, valamint a latinók is még jelentősebb mértékben melléálltak. A demokraták eközben hiába várták, hogy a külvárosokban – ahogy az 2016 óta megfigyelhető – erősek lehetnek, nem tudtak pluszszavazókat begyűjteni, sőt, még a 2017-esnél is nagyobbat veszítettek.
Ráadásul a muszlimok is jelentősebb számban szavaztak Trumpra, miután a Biden-adminisztrációt hibáztatták Izrael elmúlt évekbeli támogatásáért, noha a demokraták ebben a tekintetben még épp hogy igyekeztek kiegyensúlyozottak maradni. Az utóbbiért is érte ráadásul őket kritika, Trump pedig várhatóan még Izrael-pártibb lesz, így akik az Egyesült Államokban Gázáért vagy Libanonért aggódtak, ezután sem nyugodhatnak meg.
A vidékieknek Trump kellett, a külvárosok nem akarták Harrist
Ahogy a Vox.com liberális portál is írja, várható volt, hogy Trump uralni tudja a vidéki körzeteket, csak az volt bizonytalan, hogy mekkora mértékben. Márpedig most úgy tűnik, hogy a már amúgy is jelentős, a 2020-as elveszett választáson is látható tömegek mellé még sokan érkeztek is. A republikánus jelölt látványos támogatást tudott felhalmozni Indianában, Kentuckyban, Georgiában és Észak-Karolinában. Pennsylvaniában egyszerre volt képes növelni a részvételt, illetve a támogatottságát is. Jó példa Lackawanna megye, amelyben Biden szülővárosa, Scranton is található. Trump itt a 2020-as eredményéhez képest több mint öt százalékkal jobb eredményt is ért el.
Erről is olvashat a cikkben:
• Hogy teljesítettek a különböző csoportoknál a jelöltek?
• Mit hibázhatott el Harris?
• Milyen témák uralták az elnökválasztást?
Csatlakozzon a Magyar Hang +Pluszhoz!
Szerezzen ezzel korlátlan hozzáférést a Hang.hu-n fizetőkapu mögött megjelenő összes tartalomhoz, reklámmentesen. Minőségi saját tartalom, riportok, interjúk, elemzések – ezek várnak Önre!