
Amikor a lányom felhív, és azt mondja, szeretlek, újra erőt ad ahhoz, hogy másnap reggel felkeljek, beüljek az autómba, és elinduljak – mondja Szerhij Pohrebnyakov ukrán taxisofőr, aki a Doneck megyei Druzskivka városát járja az autójával, hogy a helyi lakosokat fuvarozza. A sofőr felesége és lánya még az orosz invázió kezdetén hagyta el a várost, és menekült el Németországba, mostanra pedig az a különös helyzet állt elő, hogy ő támogatja innen a családját pénzzel, nem pedig fordítva. Szerhij története korántsem egyedi, a Kyiv Indepedent riportja szerint a Donyec-medencében továbbra is rengeteg ukrán várja, hogy jobbra fordulhat a sorsa.
Druzskivka mindössze 15 kilométerre fekszik a donbaszi frontvonal egyik legforróbb pontjától, Csasziv Jar városától. A település lakói számára ugyanakkor nem új dolog a katonai fenyegetés. Amikor 2014-ben az orosz szeparatisták lerohanták, négy hónapig az ő felügyeletük alatt volt a város, mielőtt az ukrán hadsereg felszabadította volna. Míg 2022 előtt 54 ezer lelket számlált a település, most 36 ezren élnek itt, és ebben már benne vannak a belső menekültek is, akik keletről érkeztek. Azok, akik itt maradtak, továbbra is dolgoznak, fenntartják a vállalkozásukat, hogy részt vegyenek a lakosság mindennapi ellátásában.
Erről is olvashat a cikkben:
• Miért maradnak a helyi lakosok a front közelében?
• Mi a harcoló felek mostani stratégiája?
A teljes cikket elolvashatja Plusz előfizetésünkkel, vagy a Magyar Hang hetilap február 20-ig kapható 2025/7. számában. Országjáró riportok, interjúk, elemzések, véleménycikkek, reklámmentes olvasás – ezeket kínálja a Magyar Hang Plusz!
Csatlakozzon a Magyar Hang +Pluszhoz!
Szerezzen ezzel korlátlan hozzáférést a Hang.hu-n fizetőkapu mögött megjelenő összes tartalomhoz, reklámmentesen. Minőségi saját tartalom, riportok, interjúk, elemzések – ezek várnak Önre!