A miniszterelnök a külföldi érdekek kiszolgálójának és a „háborúpárti” szövetség egyik tagjának, Brüsszel által kívánt bábkormány vezetőjének igyekezett beállítani Magyar Pétert és a Tisza Pártot, amellyel szemben ő és az általa vezetett kormány számít a magyar nemzeti érdekek igazi képviselőjének. Ez a narratíva már többször sikeres volt az akkori ellenzéki politikusok ellen, nem véletlenül vetik be ismételten.
Amikor 2013-ban az Európai Parlament elfogadta a magyar kormány jogállamisághoz és demokráciához viszonyuló politikáját számos pontban elmarasztaló Tavares-jelentést, akkor a hazai kormányzati kommunikációs tálalásban az Európai Parlament többsége Magyarországot, a magyar népet támadta, az ezzel egyetértő hazai ellenzéki erők pedig a magyar nemzeti érdekek elárulójának minősültek. Majdnem egyidős a NER eddigi történetével, hogy a fideszes kommunikációban szétválik az Európai Unió és a magyar nemzet érdeke, és jaj azoknak a pártoknak, amelyeket sikerül az EU belső ügynökei, támogatói pozíciójába szorítani.
• Hogy alkalmazták eddig az ellenzék ellen az uniós ügynöközést?
• Miért veszélyes Magyar Péterre ez a fideszes narratíva?
A teljes cikket elolvashatja Plusz előfizetésünkkel, vagy a Magyar Hang hetilap november 7-ig kapható 2024/44. számában. Országjáró riportok, interjúk, elemzések, véleménycikkek, reklámmentes olvasás – ezeket kínálja a Magyar Hang Plusz!
Csatlakozzon a Magyar Hang +Pluszhoz!
Szerezzen ezzel korlátlan hozzáférést a Hang.hu-n fizetőkapu mögött megjelenő összes tartalomhoz, reklámmentesen. Minőségi saját tartalom, riportok, interjúk, elemzések – ezek várnak Önre!