Ha elveszik a hadi események áradatában, a Sajtóklubhoz fordul iránymutatásért. Issza a Bencsik-Bayer geopolitikai elemző tandem szavait, együtt mozdul a szovjet éra legnemesebb tudorainak gondolataival.
Publicisztika
Minálunk a ne szólj szám, nem fáj fejem évszázados törvénye a túlélés záloga. Mi nem ütjük az orrunkat az elit dolgába. Minekünk addig jó, amíg felettünk döntenek helyettünk. Mi büszkén soha nem voltunk semmilyen párt tagja, minket nem érdekel a közélet. Nem állunk ki egymásért.
Az idősgondozásról már tudjuk, hogy a kormány szerint a családok feladata – a jövőben kiderülhet, hogy a magyar kultúra is hozzájuk tartozik.
A kormányzati taktika (bár undorító) érthető: nem kell belemenni érdemi vitába, aminek kétséges a kimenetele. Egyszerűbb besározni az ellenzőket és az ellenzéket. „Van az a pénz”, amiért polcra lehet tenni a tisztességet, a jóindulatot, a belátást, a mások tiszteletét. Nincs határ.
A DK helyében én nemhogy nem vadásznék más pártok tagjaira, hanem be sem engedném egy ideig a máshonnan kilépetteket. Persze a DK nem így gondolkodik, mert növekedni, gyarapodni akar mindenáron.
„Áldebreceniek mozgolódnak az akkumulátorgyár elleni hangulatkeltők között.”
Mint egyszerű magyar állampolgár veszem a bátorságot felhívni jóhiszemű naivak figyelmét, hogy az Orbán-rezsim általuk remélt letűnte után szerintem nem sikerülhet „tiszta lappal” indulnunk.
Mi a közös a dnyiprói polgármesterben, a Nézőpont Intézet elemzőjében és egy orosz sovinisztában?
Ha a Dunaferrnek vasműnek a szankciók adták meg a kegyelemdöfést, akkor abban a magyar miniszterelnök is vétkes.
A kritika akkor ér valamit, ha mellette ott van az építő javaslat, amit el kell juttatni a választók felé, bármily nehéz is.
Törődést és figyelmet igényelnek. De ezek valójában egyszerűen betartható és könnyen megjegyezhető szabályok. Mint a szabályok jelentős része. Nem ellened szólnak, hanem azért vannak, hogy minél több és minél tartósabb örömöd legyen a lemezhallgatásban is.
Ez a mondat hagyta el leányom édes kis száját: „Képzeld, apa, a mai uzsonna a suliban egy darab margarinos zsemle volt, néhány nyers uborkaszelettel.”
Bizalmi válság közepette, amikor az egyház tekintélye mélyponton van, a klerikalizmus, Udvardy György érsek viselkedése – ne finomkodjunk – pusztító hatású. Ráadásul nem is érti, mi vele a baj.
Ebben a sorozatban ismertebb és kevésbé ismerős Petőfi-szövegeket igyekezek megmutatni, valahogy úgy, ahogy Illyés Gyula írta a Haza, a magasban című nagyversében.
A rossz névválasztáson túl több fundamentális probléma vezetett ahhoz, hogy ez a párt évek óta az aktív választópolgárok mindössze 1-2 százalékának támogatottságával rendelkezik, vagyis tartósan kispárti szerepbe ragadt.