Babos Tímea párosban elődöntős a Roland Garroson

Babos Tímea és partnere, a francia Kristina Mladenovic vasárnap már a világbajnokság fináléjában léphet pályára Fotó: babostimae.hu

A címvédő Babos Tímea, Kristina Mladenovic kettős a negyedik mérkőzését is megnyerte, ezzel elődöntőbe jutott a francia nyílt teniszbajnokságon. A világbajnok magyar, francia duó a keddi negyeddöntőben a Marta Kosztyuk, Aljakszandra Szasznovics ukrán, fehérorosz párost verte.

A második helyen kiemelt Babosék - akik közösen diadalmaskodtak az elmúlt két évben a világbajnokságon - ellenfelükhöz hasonlóan egy szettet veszítettek eddigi három meccsükön. Kedden az elsőben csak egyszer vesztették el az adogatásukat, míg Kosztyuk és Szasznovics háromszor, így 33 perc alatt eldőlt a játszma.

A folytatásban a címvédő kettős 2:1-nél került brékelőnybe, majd 5:2-re elhúzott, de kétszer sem tudta kiszerválni a meccset, és az ellenfél kiegyenlített. A játszma hetedik brékjét követően ismét a mérkőzésért adogattak Babosék, és ezúttal már sikerrel jártak, így 1 óra 26 perc alatt lezárták a mérkőzést. A négy között a negyedik kiemelt cseh Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova párossal csapnak össze, várhatóan pénteken. (MTI)

Eredmény: női páros, negyeddöntő: Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)-Marta Kosztyuk, Aljakszandra Szasznovics (ukrán, fehérorosz) 6:2, 7:5