Megdőlt Lineker tétele, a címvédő németek kiestek!

Nem jutott be a nyolcaddöntőbe a címvédő német válogatott a vb-n, mivel döbbenetes meccsen 2–0-ra kikapott a dél-koreai csapattól. A németek korábban még soha nem estek ki a csoportmeccsek után, ebből a szempontból történelmi eredmény született. Kilencven perc nem volt elég a döntéshez, pedig a tét a németek szempontjából brutálisan nagy volt: vereség esetén búcsúznak.

A 93. percben egy szöglet után Kim közelről a német kapuba lőtt, előbb les miatt nem adta meg a játékvezető, de aztán videózást követően mégis középkezdést mutatott (1–0). Három perccel később Neuer kapus tizenkilencre lapot húzott, felment a koreai kapu elé, de az ázsiaiak megszerezték a labdát, előrevágták, a saját térfeléről indult Szon utolérte, és közelről bepasszolta (2-0). A világbajnok kiesése bombameglepetés, ámbátor ez a csapat tényleg nem az, amelyik négy éve aranyérmet nyert. A koreaiak dicsérete, hogy noha a győzelem ellenére sem jutottak tovább, mégsem adták fel a számukra tét nélküli meccset. Lineker anno azt mondta, a foci olyan játék, amelyet 22-en játszanak, aztán a végén mindig a németek nyernek. Hát ez sem igaz már…

A csoport másik meccsén a svédek simán, 3–0-ra verték a mexikóiakat. Claesson rosszul találta el a labdát a tizenegyespont körül, a felpörgő játékszer viszont jól jött a baloldalt érkező Augustinssonnak, aki négy méterről lőtt, Ochoa pedig csak belekapni tudott, hárítani már nem (1–0). Aztán a mexikói tizenhatoson belül Moreno elkésett becsúszása eltalálta Berget, a büntetőt Granqvist a jobb felsőbe lőtte (2–0). Legvégül pedig egy jobb oldali svéd bedobást csúsztatott meg fejjel Thelin, ezzel meglepte Álvarezt, aki szerencsétlen mozdulattal saját maga mögé rúgta a labdát, amely a kezéről a kapuba pattant (3–0).

A két csapat a németek veresége miatt mégis továbbjutott. Előbbi az E csoport második helyezettjével játszik Szentpéterváron kedden, utóbbi pedig annak győztesével találkozik Szamarában hétfőn.

F csoport, 3. forduló Koreai Köztársaság–Németország 2–0 (0–0)

Kazany, 51 800 néző. Jv.: Mark Geiger (amerikai)

Koreai Köztársaság: Cso Hjun Vo – Li Jong, Jun Jongszon, Kim JongvonHong Cshol – I DzseszongCsong UjongCsang Hjonszu (Csu Szedzsong, 69.), Mun Szonmin – Ku Dzsacshol (Hvang Hicshan, 56., Ko Johan, 79.), Szon Hungmin

Németország: Neuer –Kimmich, Hummels, Süle, Hector (Brandt, 78.) – Khedira (Gomez, 58.), Kroos –Goretzka (Müller, 63), Özil, Reus – Timo Werner

Gólok: Kim (93.), Szon (95.)

Svédország–Mexikó 3–0 (0–0)

Jekatyerinburg, Jekatyerinburg Aréna, 33 061 néző, Jv.: Néstor Pitana (argentin)

Mexikó: Ochoa – Álvarez, Salcedo, Moreno, Gallardo (Fabián, 65.) – Guadrado (Corona, 75.), Herrera – Layún (Peralta, 89.), Vela, Lozano – Hernández

Svédország: Olsen - Lustig, Lindelöf, Granqvist, Augustinsson –, Larsson (Svensson, 57.), Ekdal (Hiljemark, 80.), Forsberg - Berg (Thelin, 68.), Toivonen

Gólok: Augustinsson (50.), Granqvist (62., 11-esből), Álvarez (74., öngól)