Miláknak nem sikerült leghajráznia a román tini üstököst, második lett 100 gyorson

Milák Kristóf a férfi 100 méteres gyorsúszás elődöntőjében a római vizes Európa-bajnokságon a Stadio Del Nuotóban 2022. augusztus 12-én (Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)

Szintén két magyar, Milák Kristóf és Németh Nándor, volt érdekelt a férfiak 100 méteres gyorsúszó döntőjében a római Európa-bajnokságon. A szám esélyesének az idei budapesti világbajnokságon feltűnt 17 éves román David Popovici számított.

Milák próbálta a lépést tartani, ám 50 méteren még negyedikként fordult, pedig korábban az első 50 métere volt erősebb a magyar pillangó-ásznak. A finálét végül óriási világcsúccsal, 46.86 másodperces idővel Popovici nyerte. Idejével egy 2009-es „cápadresszes” időt, brazil Cesar Cielo Filho rekordját (46.91) adta át a múltnak. Milák végül 47.47-es idővel lett második, míg az olasz Alessandro Miressi 47.63-mal csípte el a bronzérmet. Németh Nándor az ötödik helyen végzett, 48.01-es idővel ért célba.

Milák egyébként 12 perccel a 100 gyors után 100 pillangón úszott egy elődöntőt és nyerte meg futamát 51.01 másodperces idővel, és így került be a vasárnapi döntőbe, ahová Kós Hubert is kvalifikálta magát 51.69-cel.

A magyar úszók eddig egy arany-, három ezüst- és két bronzérmet nyertek a római vizes Eb-n.