Mire lehet számítani az Egyesült Királyság és az Európai Unió kapcsolatát illetően?
Egedy Gergely
745 ezer fővel érkeztek többen a szigetországba, mint ahányan távoztak. De hát nem arról szólt a 2016-os brexitdöntés, hogy csökkentsék a bevándorlók számát? Hogyan történhetett akkor ez meg?
Hogy mit jelentett Erzsébet tevékenysége az Egyesült Királyság számára, az igazából csak most és a halála után fog megmutatkozni.
Hogyan történhetett meg, hogy idén májusban az 1921-ben protestáns vezetéssel létrehozott Észak-Írországban első ízben egy katolikus párt nyerte meg a parlamenti választást?
Minden jel szerint London ismételt kísérletet tesz a brexitegyezmény újratárgyalására, legalábbis annak a leginkább kritikus, Észak-Írországot érintő részét illetően.
A patinás brit egyetemek, köztük a legjobb 24-et tömörítő Russell Group tagjai növekvő pénzügyi függésbe kerülnek Kínától.
Boris Johnson számol a „no deal” forgatókönyvével, vagyis azzal, hogy idén év végéig nem egyeznek meg a britek és az EU.
A skót nemzeti mozgalom közvetlenül fenyeget az Egyesült Királyság felbomlásával, de a szétválás drámáját még korai lenne biztosra venni.
A brexitvita magának a demokráciának a lényegéről és természetéről zajlik, s a legkevésbé sem közömbös, hogy a decemberi választás milyen válaszokat alapoz majd meg.
A brexit folyamata mostanra olyan bénultságot idézett elő az Egyesült Királyság kormányzati rendszerében, amilyenre a második világháború óta nem volt példa.