A jégmennyiség fogyása az utóbbi időben felgyorsulni látszik.
Tudomány
Az Ausztráliához tartozó dél-csendes-óceáni Macquarie-szigeten nagyon korán halnak az elefántfókahímek. A kutatók most rájöttek, mi lehet az oka ennek.
Az alkalmazás mindössze két hónappal az elindítása után már 100 millió havi aktív felhasználóval rendelkezik.
Japán genetikusok két hím egér sejtjeiből hoztak létre kisegeret, vagyis olyan kölyök született, amelynek nincs biológiai anyja, helyette viszont van két biológiai apja.
A járművek akkumulátorainak előállításához több milliárd tonna fémre lesz szükség, amit egyesek szerint csak az óceánok mélyén lévő készletek tudnak kielégíteni. Ám annak kiaknázása beláthatatlan következményekkel járhat. A kérdés így az, mindent fel akar-e áldozni az emberiség mindezért?
A felvételik időszakában évről évre fellángol a vita arról, hogy jól tanítja-e az iskola a matematikát, hiszen e tárgy sokaknak okoz nehézséget, egyesek egyenesen megtanulhatatlannak vélik. Pedig elemi szinten talán nem is kell tanulni.
Szenzáció: megvan a rák elleni védőoltás – futott végig néhány nappal ezelőtt a sajtó tényekkel hadilábon álló részén. Megmutatjuk, mi van a hír mögött.
Hazánk is azon 22 ország között van, ahol az elmúlt tíz évben visszaesett az akadémiai szabadság.
Így nem is annyira csoda, hogy Oroszország Ukrajna elleni agressziója miatt egy éve patthelyzet hátráltatja a kutatásait.
Március 15. alkalmából Széchenyi-díjjal tüntették ki Miklósi Ádám etológus akadémikust, az ELTE Etológia Tanszék vezetőjét, aki évtizedek óta vezeti a magyar kutyaviselkedéstani kutatásokat.
Az organoid intelligencia sokkal hatékonyabb lesz, mint a mesterséges. Néhány évtized választ el minket az egéragynyi számítógépektől.
Magyarország is bírálta az eddigi szabályozást felvizező bizottsági javaslatot.
Csak reménykedhetünk abban, hogy olyan ijesztőnek találják, amilyen valójában, és örökre betiltják az egészet.
Egyre több donorgyerek követeli, hogy megismerhesse biológiai szülőjét. Erre reagálva világszerte lazítanak a spermium- és petesejtdonáció korábban szigorúan őrzött anonimitásán.
Amerikai, lengyel és ukrán kutatók a háború előtt évekig vizsgálták a csernobili kutyák genetikai állományát, hogy rájöjjenek, pontosan mit okozott náluk a normálisnál nagyobb radioaktív háttérsugárzás.