Lehet-e epilepsziás egy ereje teljében lévő sportember?
A magyar kispadot állják körül a csapat tagjai, amikor Szalai Ádám pályaedzőt ápolni kellett (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)

Szalai Ádám volt válogatott labdarúgó, a válogatott jelenlegi segédedzője november közepén, a Hollandia–Magyarország barátságos meccs kezdete után pár perccel hirtelen rosszul lett a kispadon. Több mint tíz percig ápolni kellett, majd kórházba szállították. Hivatalos közleményt nem tettek közzé a betegségéről, de szinte azonnal terjedni kezdett, hogy epilepsziás rohama volt (ezt az egyik ESPN-nek nyilatkozó holland játékos is megerősítette, aki a magyar játékosoktól hallotta ezt a pályán). Az eset sokakat sokkolt, hiszen korábban nem volt ismert Szalairól, hogy epilepsziás lenne, és sokak számára szinte elképzelhetetlen, hogy egy ereje teljében lévő sportember ilyen, a gyengeséggel összekapcsolt betegségben szenvedjen.

– Én pont láttam a meccset, és abból, amit a tévében látni lehetett, valóban felmerülhet a „nagyroham” lehetősége. De persze ezt ennyiből nem lehet megállapítani. Ami szintén fontos, hogy az epilepsziás roham nem feltétlenül jelent epilepsziabetegséget – mondja Sákovics Anna, a Semmelweis Egyetem Idegsebészeti és Neurointervenciós Klinika Epilepszia Centrumának szakorvosa.

Milyen tünetek jellemzők az epilepsziára? Örökölhető a betegség? Hogyan és mikor lehet gyógyítani? A témáról készült cikkünket elolvashatják a legfrissebb Magyar Hangban, illetve ITT >>>

Gyógyítható az epilepszia?
Molnár Csaba

Gyógyítható az epilepszia?

Szalai Ádám segédedző nemrégiben rángásokkal járó rohamot kap egy válogatott labdarúgó mérkőzésen, szinte mindenki az epilepsziára gondolt a látottakból. De hogyan lehet epilepsziás egy ereje teljében lévő sportember?