Jó kérdés, hogy mire lesz elég az elmúlt időszak csapadékbősége, vagyis hogy lejut-e a talaj mélyebb rétegeibe a mostanában ránk zúdult vízmennyiség.
Tudomány
Az Egyesült Államok mezőgazdasági minisztériuma most először engedélyezett rovarvakcinát, vagyis olyan védőoltást, amit mézelő méheknek fejlesztettek ki.
A Google vállalta, hogy az egyes platformokon egyértelműbb tájékoztatást nyújt majd a felhasználóknak.
Stumpf-Biró Balázs összeomlás-kutató a civilizációról a globális problémákról, a jövő kezeléséről és legnagyobb félelméről. Interjú!
Még soha ilyen közel nem voltunk a végső pusztulást jelentő éjfélig.
Mára az orvostudomány eljutott arra a szintre, hogy komolyan nekilásson az öregedés megállításának.
Ha a fúziós technológia beváltja a sok évtizede fennálló ígéretét, és kvázi végtelen mennyiségű tiszta energiával látja el egyszer majd az emberiséget, akkor erre a pillanatra mérföldkőként fognak emlékezni.
Nem gyakori, hogy pozitív környezetvédelmi hírről számolhatunk be, arra pedig talán még nem is volt példa, hogy egy globális környezeti probléma sikeres emberi megoldásáról adhatunk hírt. Most azonban erről van szó.
Az invazív fajba tartozó egyedet elaltatták a szakemberek.
Talán a szoptatás után az altatással gyűlik meg a legtöbb újdonsült szülő baja. Rengeteg csecsemő „rossz alvó”, hiába olyan fáradtak, hogy szüntelenül sírnak. Fedor Anna evolúcióbiológussal beszélgetünk a megoldásról.
A San Franciscó-i városi tanács előbb első olvasatban elfogadta a rendelettervezetet, amely feljogosította volna a rendőrséget a robotokkal történő emberölésre, majd a felháborodás láttán hátraarcot hajtott végre.
J. Robert Oppenheimert, az amerikai atombomba atyját az 1950-es évek paranoid „vörösriadalma” idején bélyegeztek kommunistaszimpatizánsnak, és fosztottak meg minden hivatalos pozíciójától és biztonsági jogosultságától.
A saját tudósaik már 50 éve pontosan előrejelezték a fosszilis energiahordozók égetéséből származó felmelegedést, a cég mégis tagadta azt.
Az Egyesült Államokból kiindulva ezekben a hetekben hódítja meg villámgyorsan a világot az eddig legfertőzőképesebb koronavírus-alváltozat. Nem tudni, hogy nálunk már jelen van-e, de előbb-utóbb biztos itt lesz. Cikkünkben összeszedtük, hogy mit tudhatunk a vírusról, és mennyire aggasztó a megjelenése.
Európában a második legmelegebb év volt 2022 – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.