Amikor a kormányzó erő a hatalom kizárólagos birtoklására tör…
Lánczi Tamás (Forrás: Facebook/XXI: Század Intézet)

Őszinteség-szérummal átfogalmazott módosító indítvány a közélet átláthatóságáról szóló 2025. évi ..... törvény” hivatalos indoklásához

(áthúzott szöveg: eredeti javaslat; félkövér betűs szöveg: a valóságnak megfelelő őszinte módosítás).

[1] Magyarország szuverenitását Pártunk és kormányunk hatalmát súlyosan sértő visszaélések kerültek nyilvánosságra az elmúlt években. Az ellenzéki pártszövetség kampányát dollármilliókból törvényellenesen állítólag külföldről finanszírozták. Bebizonyosodott, Úgy kommunikáltuk, hogy egyes hazai civil és gazdálkodó szervezetek a részükre más állam, külföldi szervezet vagy személy által nyújtott finanszírozáson keresztül a hazai közélet befolyásolásának, külföldi érdekek mentén való alakításának eszközévé váltak.

[2] Az államnak állampártnak minden lehetséges eszközzel meg kell védenie a nemzeti szuverenitást. hatalmát. A jelenlegi szabályozás megközelítésén változtatni kell. Az állam A pártállam kötelessége biztosítani, hogy az állampolgárok, valamint az állami és társadalmi döntéshozatali folyamatokban részt vevő személyek, intézmények, szervezetek döntéseiket külföldi hatalom, szervezet vagy személy befolyásától mentesen hozhassák meg.

[3] Az elmúlt évtizedekben fokozatosan kiépült egy szabályozatlan az állampárttól független politikai szürkezóna, amelyben legtöbbször idegen európai uniós érdekből és külföldi finanszírozásból fenntartott aktivista hálózatok működnek. Ezek a szervezetek az egyesülési jog vagy a vállalkozás szabadságának álcája mögé bújva fejtenek ki politikai tevékenységet anélkül, hogy a politikai pártokra vonatkozó finanszírozási korlátok és tilalmak rájuk vonatkoznának. Ez a tevékenység súlyosan veszélyezteti a nemzeti szuverenitást pártunk és kormányunk hatalmát, amellyel szemben az állam a pártállam köteles fellépni.

[4] A törvény E diktátum tevékenység-alapú szabályozása a szervezeti formától és a képviselt, közvetített álláspont irányultságától függetlenül egységes fellépést biztosít. Egyértelművé teszi, hogy a közéleti tevékenységre szigorúbb diktatórikus szabályozásnak kell vonatkoznia.

[5] A szuverenitásunk hatalmunk védelméről szóló nemzeti konzultáció eredményeinek összesítése alapján világosan látszik, hogy a magyar emberek párthíveink kiálltak hazánk szuverenitása pártunk és kormányunk mellett, és elsöprő többségük mondott nemet igent arra, hogy az életünket alapvetően befolyásoló kérdésekben mások döntsenek helyettünk az állampárt döntsön helyettük. A polgárok A leghűségesebb párthíveink 98,82 százaléka szerint továbbra is fenn kell tartani a rezsitámogatást; 97,89 százalék szerint fenn kell tartani az extraprofitadót; 99,33 százalék szerint nem szabad engedni, hogy migránsgettók jöjjenek létre hazánkban; 97,72 százalék szerint a terrorfenyegetettség miatt Brüsszelnek be kell fejeznie a palesztin szervezetek támogatását; 99,32 százalék szerint fegyverszállítás helyett tűzszünetre és békére van szükség; 99,06 százalék szerint ne fizessünk többet Ukrajna támogatására, amíg a nekünk járó pénzt nem kaptuk meg; 99,02 százalék szerint még nem adottak a feltételek Ukrajna teljes jogú európai uniós tagságához; 99,22 százalék szerint minden lehetséges módon ki kell állni a magyar gazdákért, és biztosítani kell a magyar mezőgazdaság GMO-mentességét; 98,64 százalék szerint a gyermekek LMBTQ-propagandától való védelme érdekében tovább kell szigorítani a gyermekvédelmi szabályozást; 98,15 százalék szerint szigorú törvényi szabályozással fel kell lépni az ellen, hogy külföldről támogatott magyar politikai szereplők és aktivistacsoportok Magyarország álláspontjának megváltoztatását kikényszerítsék.

[6] E célok megvalósulása érdekében a szabályozás e diktátum a külföldről támogatott, Magyarország szuverenitását az állampárt hatalmát veszélyeztető szervezetek jegyzékre vételének lehetőségét teremti meg.

[7] A jegyzékre vett A tiltólistára vett szervezetek külföldi támogatást a jövőben engedély nélkül nem fogadhatnak el, nem részesülhetnek a személyi jövedelemadó kedvezményből, a szervezetek irányítói vagyonnyilatkozatot tesznek és kiemelt közszereplőnek minősülnek.

[8] Az előbbiekre, illetve Magyarország polgárainak a szuverenitásunk párthíveinknek pártunk és kormányunk hatalmának védelméről szóló nemzeti konzultáción kimondott akaratára figyelemmel az Országgyűlés a következő törvényt diktátumot alkotja: (stb…)”

Epilógus: „Senkinek a tevékenysége nem irányulhat a hatalom (…) kizárólagos birtoklására. Az ilyen törekvésekkel szemben törvényes úton mindenki jogosult és köteles fellépni.” /Alaptörvény C cikk (2)/.

Ez a törekvés fedezhető fel a kormányzó pártszövetség magatartásában és ennek betetőzéseként a legfrissebb törvénycsomag szövegezésében. Az alaptörvényi rendelkezést tudva, kötelességemet felismerve, a fenti módosító ál-indítvánnyal lépek fel, hogy az 50-es évek szóhasználatát idézve felismerhető legyen minden olvasó számára az Alaptörvénnyel – így az alkotmányos renddel – ellentétes kormányzati irányultság, főleg a köztársasági elnökünk számára. Az üzenet az, hogy ne vállaljon közösséget ezzel, hisz érzékelhető a jogos társadalmi felzúdulás. Ne írja alá!

A szerző civil állampolgár