Egyetlen cégre bízták az összes magyar kórház üzemeltetését, a három évre szóló megbízási díj meghaladja a magyar egészségügy éves költségvetésének 10 százalékát – állítja a 24.hu.
– Közép-Kelet-Európa piacvezető létesítménygazdálkodó (FM) vállalataként és az ország hetedik legnagyobb foglalkoztatójaként büszkék vagyunk, hogy munkatársaink szakértelmének köszönhetően nemcsak alakítjuk, de meg is határozzuk az FM iparág trendjeit, jövőjét – a B+N Referencia Zrt. méltatta így saját magát Facebook-oldalán a létesítményüzemeltetők világnapja alkalmából, májusban. A cikk szerint szerint a társaságra korábban főként változó NER-es kapcsolatai és a takarítási ágazatban elért elképesztő ütemű felfutása miatt figyelt fel a sajtó.
Ugyanakkor azt nem verték nagydobra, hogy a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság (KEF) nettó 400 milliárd forintos keretösszegért bízta meg a céget 81 fővárosi és vidéki kórház, valamint számos egyéb egészségügyi intézmény műszaki üzemeltetésével. Ez a teljes magyar egészségügy éves költségvetésének 10 százalékának megfelelő összeg – szögezi le a lap. Először csak a kórházak takarítása és fertőtlenítése volt a feladat, ám az év elejétől a fűtési rendszerek javításától kezdve az építési munkákon át az egyszerű lámpacseréig minden, hetente több ezer karbantartási vagy javítási munka is a B+N feladatkörébe került. A portál szerint a B+N a 400 milliárdos megrendelés után tavasszal egy további 88 milliárd forintos közbeszerzést is elnyert a KEF-nél. A feladat ott is állami tulajdonú ingatlanállomány üzemeltetése volt.
Eközben a forráshiánnyal küzdő egészségügy újabb mentőövre szorult: a Magyar Közlönyben hétfőn késő este megjelent kormányhatározat az Egészségbiztosítási Alap költségvetésében 40 milliárd forinttal megemeli a gyógyító-megelőző ellátásra szánt összeget.