Árnyék – a belpolitikai podcast külföldről!
Külföldön élő magyarok vitatják meg a hazai belpolitikai élet érdekes híreit. Csak akkor van esély a változtatásra a post truth korszakában, ha el tudunk képzelni egy jobb országot/világot magunknak. Ebben sokat segít a politikai életben is tapasztalt műsorkészítők fanyar humortól sem mentes elmélkedése a mai Magyarországról. Thaiföldről, Angliából, Franciaországból, Izraelből és Svédországból jelentkezünk kéthetenként kedden.
VIGYÁZAT! Kritikát, iróniát, önreflexiót és hazaszeretetet tartalmaz. Nem csak nyomokban. web: https://arnyekpodcast.hu/
Izrael – Pettik Ági
Thaiföld – Szilágyi Stefi
Franciaország – Derdák András
Svédország – Bán András
Anglia – Pajer Kristóf
aki otthonról moderálja a csapatot – László Pál
hang: Barcza Gergely
Belefér-e a szólásszabadságba az a vélemény, hogy az ukrán győzelem nem volt fair döntés a többi szereplővel szemben, vagy azonnali kirekesztést von maga után a jobb körökből?
A sorozat soron következő darabjában az angliai élet szeretem és nem szeretem dolgaival ismertet meg bennünket Pajer Kristóf, az Árnyék podcast producere.
Kitárgyaljuk, hogy ki hogyan éli meg a hirtelen megugrott energiaárak miatti plusz kiadásokat a választott hazájában, és milyen érzés 770 forintért tankolni.
Az adás első részében az Ukrajnában kialakult helyzettel kapcsolatos érzéseinket és gondolatainkat fogalmaztuk meg, majd Derdák András szemüvegén át megnéztük Franciaországot.
Mi a közel-keleti térfélen folyó életben a jó és a rossz? Szó esik társadalomról, közlekedésről, vitakultúráról, hámántáskáról, sőt még a lapvibrátorról is kiderül, mikor érdemes bevetni.
Nem szavazni, hanem lakni, élni, dolgozni, adózni. Feszegetjük, milyen feltételekkel, mikor, miért igen, és miért nem pakolunk, szedelődzködünk azonnal.
A tervezett témánk a nők helye, és helyzete volt. Családjaink és választott hazánk szokásait is górcső alá vettük, vallunk a mindennapjainkról. De természetesen nem lehetett kihagyni az ármaximalizálás új fejleményeit sem.
Évértékeltünk, mindenki elmondta mire büszke és persze a jövőre nézvést terveket, vágyakat fogalmaztunk meg, mint egy rendes évzáró értekezleten szokás. De szóba kerültek kulináris témák is.
Egy országon belül lakva is tud szinte áthidalhatatlan lenni egy szülő kórházba kerülése, de egy másik országból a kilométerek száma lesz a szorzója a tehetetlenség érzésének.
A covid árnyékolta ünnepek és a száraz november után következett az adás viharos része, mikor a roma minimum program kapcsán a szabadnak mondott sajtóról, és annak feladatairól vitáztunk.
Menekültek és kivándorlók mellett az államilag befagyasztott benzinár is szóba kerül, ahogy a falusi benzinkutas, a horvátok és a Mol is. Gattyán politikába kívánkozásán és vagyonán elmélkedünk, majd Wahorn mellett se megyünk el. Innen már csak egy ugrás a cancel culture.
Az első magyar nyelvű podcast gazdájával kiegészülve toljuk pacekba, hogy hol tart a Covid–19, mi van Friderikusszal, sőt azt is megjósoljuk, mikor lesz a huxit.
Interjú Péterfy Borival és Jámbor Andrással. Németh Szilárd és Csepel birkózása. Az Ungvári Egyetem tanára a fronton szerzett tapasztalatairól. Keresse a friss Magyar Hangot, Bűvös Szakács-melléklettel!