Egy kínai zászlóval jelölt terepjáró autót fotóztak le a Szép Juhászné út és a Budakeszi út kereszteződésében, még november 12-én, az ezt rögzítő, amatőr minőségű képet Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő tette közzé a Facebookon.
A képviselő felidézi, hogy a fotót készítő személy elmondása szerint fekete maszkos, de azért felismerhetően ázsiai és vélhetően „katonai megjelenésű” emberek ültek a fülkében. „A sofőröket nem sikerült lefotóznia, de azt a nagyon durva állítást azonban, hogy a kínai katonák már Budapesten grasszálhatnak”, a képviselő szerint több dolog reálissá teszi. Ezek szerinte a következők:
1) A képet valódi, létező, nevét vállaló személy készítette az autójából a telefonjával (emiatt nem nagy a felbontás) és küldte el,
2) A kereszteződés a képek alapján jól beazonosítható, ráadásul – aligha véletlenül – a Google Maps szerint onnan néhány méterrel az erdő takarásában a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat hatalmas telephelye bújik meg,
3) Nyáron a Magyar Hang számolt be arról a külföldi lapértesülésről, miszerint ‘a Kínai Népköztársaság tavaly óta, biztonságuk garantálása érdekében, minden állami tulajdonú vállalatához tartalékos, milíciaszerű fegyveres egységeket rendelt, az úgynevezett Népi Fegyveres Erők Osztályából (People’s Armed Forces Department, a továbbiakban: PAFD). Tekintettel arra, hogy Magyarország számos kínai állami tulajdonú vállalatnak adott otthont az elmúlt időben az Egy Övezet, Egy Út projekt keretében, az Intelligence Online információi alapján a Kínai Népköztársaság hazánkba telepítené először az Európai Unió területén belül, a fent említett egységeket.’
4) A fenti állítást nem volt hajlandó cáfolni Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter Tompos Márton képviselői kérdésére ‘válaszolva’.
Hadházy felidézi: korábban már beszámolt arról, hogy betekinthetett a Kínával kötött, eltitkolt belügyi megállapodásba. Ez azért volt eltitkolt, mert a kormány csak az egyik ilyen szerződésről beszélt, amelyik a turistaövezetekbe, tolmácsnak és ‘idegenvezetőknek’ szánt kínai rendőrökről szól. „Van azonban egy másik is, amit először nem akartak megmutatni, majd amikor mégis megengedték, akkor nem akarták azt sem hagyni, hogy ceruzával jegyzeteket készíthessek róla. Végül megtehettem, és valószínűleg a 4. pont ad alapot a kínai katonák feltűnésének a Budakeszi úton” – írja Hadházy. Ez a pont így hangzik: „A felek megerősítik az együttműködést az ‘egy Övezet Egy út’ építési övezetek (a kelebiai vasút) biztonsága védelmében, a tengerentúli érdekek védelme érdekében és a magyar és kínai vállalatok, projektek és alkalmazottak biztonságának garantálása érdekében ".
„Persze az is lehet, hogy honfitársunk rosszul látta, valójában csak kínai turisták érkeztek kishazánkba egy speciális, méregdrága kemping autóval és csak véletlenül jártak a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat környékén... Mindenesetre a fentiek alapján írásbeli kérdéssel fordulok a milliárdos hadügyminiszterhez, hogy valóban kínai katonai autót láttak-e Budapesten. Két hét múlva gondolom, majd annyit ‘válaszol’, hogy ő fotózgató magyar állampolgárok fotóival és kínai katonákkal nem foglalkozik (hiszen ő nem kínai, hanem magyar hadügyminiszter, ugyebár)” – írja Hadházy Ákos.