Kovácsy Zsombor: A parancsuralmi rendszer megöli a kreativitást
Kovácsy Zsombor (Fotó: Halász Nóra/Magyar Hang)

A kormány a koronavírus-járvány során a központosítást növelte az egészségügyben, ami békeidőben tovább ront a hatékonyságon. Parancsuralmi rendszer épült ki, az intézményvezetők szintjén megfelelési kényszer van, mindez pedig megöli a szakmai kreativitást és a kezdeményezőkészséget, pedig éppen ezekre volna szükség az egészségügy fejlődéséhez – mondta a Magyar Hangnak Kovácsy Zsombor egészségügyi jogász, szakmenedzser, az Egészségbiztosítási Felügyelet egykori elnöke.

A koronavírus-járvány után minden korábbinál erősebben üt vissza, hogy évtizedekig elmaradtak azok a strukturális reformok, amelyekkel mérsékelni lehetett volna a várólisták hosszát. A kulcs az alapellátás modernizálása lenne. Van min javítani: a háziorvosok átlagéletkora a hatvan évet közelíti, a praxisok tíz százaléka pedig betöltetlen.

Erről is olvashat a cikkben:
• Miért ilyen hosszúak a várólisták?
• A színvonalas ellátás is lehet egyes helyeken a hosszú várólista oka?
• Mit kellett volna tenni az elmúlt években?

A teljes interjút a Magyar Hang június 4-én megjelent 2021/23. számában találja. Vegye meg nyomtatott kiadásunkat, vagy olvassa el a cikket a Magyar Hang Plusz felületén online!

Csatlakozzon a Magyar Hang +Pluszhoz!


Szerezzen ezzel korlátlan hozzáférést a Hang.hu-n fizetőkapu mögött megjelenő összes tartalomhoz, reklámmentesen. Minőségi saját tartalom, riportok, interjúk, elemzések – ezek várnak Önre!