A jövőben a nemzetgazdasági miniszter gyakorolja a Türk Államok Szövetségének (TÁSZ) befektetési alapjában meglévő, magyar részesedést képviselő részjegyek feletti tulajdonosi jogokat és kötelezettségeket.
A hvg.hu cikkéből kiderül, hogy Nagy Márton lényegében önmagát jelölte ki ezen feladat elvégzésére. A kormánytagok feladatkörét szabályozó törvény szerint általánosságban is az ő hatásköre az állami vagyonelemek tulajdonosi joggyakorlójának kijelölése, így fordulhatott elő, hogy ezúttal önmagát választotta. A cikk szerint az alap 500 millió dolláros jegyzett tőkéjének ötödét, vagyis százmillió dollárt vállalt a magyar állam hozzájárulásként.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter 2023-ban jelentette be, hogy Magyarország százmillió euróval csatlakozik az alaphoz. Ehhez képest érdekesség, hogy a friss rendelet amerikai dollárral számol. A tárcavezető ezt akkor a lépést úgy indokolta, hogy a Türk Államok Szervezete hidat képez a Kelet és Nyugat között, és Magyarország készen áll ennek európai pillérévé válni, a TÁSZ befektetési alapjában pedig komoly potenciál rejlik.
A TÁSZ befektetési alapját azért hozták létre, hogy elősegítse a türk országok közötti gazdasági együttműködést, valamint támogassa a közös projektek és infrastruktúra-fejlesztések finanszírozását. Az alapba való befektetés célja, hogy előnyös feltételeket teremtsen a régió gazdasági növekedéséhez, valamint a közös üzleti és energetikai projektek megvalósításához. A magyar befektetés célja a hazai vállalatok jelenlétének erősítése a türk országok piacain, különösen az energia- és infrastrukturális beruházások terén.