A háború mellett a legégetőbb probléma Ukrajnában a demográfiai helyzet. Riportunk Kijevből, Bucsából és Irpinyből.
R. Kiss Kornélia
A büntető igazságszolgáltatás komolyságát kérdőjelezi meg az embercsempészek szabadon engedése.
Május a város legjobb hónapja, és a helyi lakosság ezt meg is ünnepli – de a háború szinte mindenki életében nagy változásokat hozott. Nézze meg helyi beszámolónkat!
Halálra verte, leforrázta, éheztette, molesztálta – az elmúlt hónapokban mintha megszaporodtak volna az olyan esetek, amikor a nevelőszülőt gyanúsították a rábízott gyermek halála, sérülése miatt.
Kárpátalján sokszor a hátsó padba ültették őket, a Dorkász Szolgálat Alapítvány debreceni menekültiskolájában viszont lehetőséget látnak a tanárok az Ukrajnából érkezett roma gyerekekben.
A tüntetéssel kapcsolatos jogi kérdésekre Hegyi Szabolcs, a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) jogásza válaszolt a Magyar Hangnak.
Tovább csúszhat a Déli Körvasút kivitelezése, megint megsemmisítette a bíróság a környezetvédelmi engedélyt.
Szinte a földből nőnek ki a folyóiratok, a kutatókon pedig nagy a nyomás, hogy publikáljanak. De nem biztos, hogy a mennyiséggel a minőség is arányosan nő.
A privilégiumokkal – legyen az gázpisztoly vagy képviselői igazolvány – óvatosan kell élni. Úgy, hogy ne éljük fel évtizedekre előre a közbizalmat, amelyre a jövőben szükségünk lehet még.
A méztermelők alapvető problémáit nem oldja meg, a tojástermelők viszont elégedettek az ukrán agrártermékekre kivetett importtilalommal.
Egyes kérdésekben engedett a kormány. Kedden ismét tárgyalnak a státusztörvényről, amely a szakszervezetek szerint számos ponton hátrányos az oktatásban dolgozókra.
Nem tartja jó döntésnek az iskolák államosítását Schmidt Jenő, Tab fideszes polgármestere, és azzal sem ért egyet, hogy az önkormányzatok ingyen adják át a vagyonukat az egyháznak. Ha rajta múlna, nem hozna be vendégmunkásokat Magyarországra, de „valakinek dolgoznia kell”.