Megvádolhatja az ügyészség a leggazdagabb magyarok listáján hetedik helyen álló Jellinek Dánielt egy számlagyáras ügyben – értesült a 24.hu.
Az elmúlt évek egyik legnagyobb számlagyárbotrányában februárban emelt vádat a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség. A lap által megismert ügyészségi dokumentum szerint a költségvetésnek négy és fél milliárd forint kár okozott az ügy és ötven vádlottja van. A Jellinek Dániel érdekeltségébe tartozó Indotek Csoport két vállalata is fiktív számlákat fogadhatott be a számlagyártól, az egyik ügyvezetője az üzletember 74 éves édesapja. A 24.hu értesülése szerint a milliárdos már korábban magára vállalta az apja és kollégája terhére rótt bűncselekményeket, így az ügyészség a vád módosítását kezdeményezte a Győri Törvényszéken. Jellinek Dániel érdeklődésükre korábban azt írta: „Azt csináltam, ami egy ilyen helyzetben minden cégvezetőtől, tulajdonostól és szüleiért felelősséget vállaló embertől elvárható, magamra vállaltam az ügyet, hogy ártatlanul ne hurcolják meg idős édesapámat és kollégámat.”
Az Indotekhez tartozó két cég a vád szerint 52, illetve 53 millió forint kárt okozott a költségvetésnek. Azonban a vádiratban foglaltak alapján a két társaság az eljárás megindulását követően önellenőrzéseket hajtott végre, melyek eredményeként kötelezettség-növekedésről adott számot, és az okozott vagyoni hátrányt teljes mértékben megtérítette.
Frissítés:
Az Indotek csoport a cikk megjelenését követően közölte lapunkkal is Jellinek Dániel nyilatkozatát, miszerint: „Megkaptuk a hivatalos értesítést, hogy az ügyészség módosította a vádat, miután tisztáztam az édesapámra és kollégám terhére rótt cselekményeket, természetesen az összes ezzel járó következményt vállalva. A kérdéses számlák ügyében már egy évvel a NAV vizsgálatát megelőzően, 2021 novemberében önrevíziót hajtottunk végre, és a kapcsolódó, levont adókat a kamataival megfizettük, így sem az államot, sem a költségvetést nem érte kár. Az önrevíziózás egy teljesen mindennapos eljárás a cégeknél, ha valaki utólag saját maga javítja a bevallását és befizeti a pótlékot. Ezen túlmenően, az eset tanulságait levonva, a vállalatcsoport egészére új, szigorított teljesítés-ellenőrzési rendszert vezettünk be, hogy a hasonló helyzetek a jövőben elkerülhetők legyenek.”