A kisgyereket nevelő családok jó eséllyel elkerülni sem tudnák a Bogyó és Babóca-meséket, Bartos Erika mesevilága azonban újabb területet hódít meg: belép az interaktív vetítések terébe, méghozzá közpénz támogatásával.
A Közbeszerzési Értesítőből derült ki ugyanis, hogy az állami Veszprém-Balaton 2023 Zrt. nettó 114 millió forintért (vagyis bruttó közel 145 millióért) rendelt meg egy interaktív Bogyó és Babóca gyermektartalmat. A hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárásban zajló tendert az M. Tóth Géza filmrendező vezette Kedd Stúdió nyerte meg, valószínűleg azért is, mert kizárólag ez a cég jogosult a Bogyó és Babóca képi és mozgóképi világának felhasználására (igaz, ezt csak Bartos tudtával és engedélyével tehetik).
A Veszprém-Balaton 2023 olyan immerzív audiovizuális alkotást rendelt meg M. Tóthéktól, melyet a veszprémi Georgi Dimitrov Művelődési Központban mutathatnak majd be a közönségnek. Itt rendezi be az állami cég a CODE Digitális Élményközpontot, ahol a padlótól plafonig vetített, interaktív művészeti alkotások és gyerekprogramok várják a látogatókat. Babócázni a Hexagon nevű teremben lehet majd, ahol 360 fokban vetítik a mesefigurákat, később pedig igény szerint más interaktív művészeti alkotásokat.
A közbeszerzési dokumentumból azt is megtudhattuk, hogy a szórakoztatva oktató, legfeljebb 20 perces gyerekműsorral a 2-8 éves gyerekeket és családjaikat célozzák. Távlati cél ugyanakkor, hogy a szervező minél több olyan látogatót vonzzon be, akik egyébként nem igazán érdeklődnek a művészetek iránt, de az interaktív vetítés számukra is befogadható, élvezhető előadás lenne. A program az Európa Kulturális Fővárosa-eseménysorozat részeként valósul meg, ahogy magát a teljes CODE Digitális Élményközpontot is ennek jegyében rendezik be a veszprémi művelődési házban.
A Közbeszerzési Értesítőben egyébként nyomon követhető, mennyibe kerül a CODE technológiája az állami cégnek – közvetve tehát az adófizetőknek. A Veszprém-Balaton 2023 Zrt. ugyanis nettó 2,67 millió euróért – forintban bruttó 1,2 milliárdért – egy keretszerződés révén vette bérbe a több mint 300 négyzetmétert lefedő, 14 projektor összehangolt működésén alapuló szolgáltatást, ami a CODE látványvilágát biztosítja. A kiállítótér berendezésére, működtetésére kiírt tendert az Izzóvízió Kft. nyerte meg.